Türkiye Gençlik Vakfı olarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki il ve ilçelerimizde ‘İftara 5 Kala’ etkinliği kapsamında iftara yetişemeyen vatandaşlara gençlerimiz su ve hurma ikramında bulundu.

Türkiye’nin dört bir yanındaki il ve ilçelerimizden TÜGVA’lı gençler, hazırladıkları su ve hurmaları iftara yakın bir saat diliminde yaşadıkları il ve ilçelerdeki işlek caddelerde, ana yollarda iftar saatine yetişemeyen vatandaşlara dağıttılar. Ramazan boyu sürecek olan ‘İftara 5 kala’ projesine destek veren gençler, yolda kalanların oruçlarını zamanında açmaların sağlıyor. Öğrenciler, özellikle trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda vatandaşlara iftariyelik dağıtarak büyük takdir topluyor.

İyi ve Güzele Dair Ne Varsa Onun Yanında Duracağız

Etkinlik ile ilgili konuşan TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “İftara yetişemeyen vatandaşlarımıza Tonami Meydanı’nda su ve hurma ikramında bulunduk. İftar zamanına 5 kala varken yapılan ikramlardan vatandaşlar oldukça hoşnut oldular. Teşekkür edip, dua ettiler. TÜGVA’lı gençler iyi ve güzele dair ne varsa onun yanında durmaya devam edecektir” dedi.

Yeni Nesil Gençlik Olarak Tüm Kardeşlerimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

‘İftara 5 Kala’ projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan TÜGVA Silivri İlçe Temsilcimiz Salim Çavdar, “Evine ya da işine yetişmek için orucunu yolda açmak durumunda kalan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince su ve hurma ikramında bulunduk. Günlük yaşamda insanları bu kadar küçük çaplı şeyler mutlu etmezken, iki hurma ve bir yudum su ile insanların çok mutlu olduğunu gördük. Yeni nesil gençlik olarak, sadece gençlerimizin değil, tüm kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Allah yapmış olduğumuz hayırları kabul etsin.” dedi.