TÜGVA Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Heyeti ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Birçok kıymetli şahsın bulunduğu Yüksek İstişare Heyetinde ilk toplantıya katılan isimler; Abdurrahman Topbaş, Abdülkadir Özel, Bilal Erdoğan, Burhanettin Duran, İbrahim Çelik, İsmail Coşkun, İsmail Karayel, Medaim Yanık, Mehmet Demirhan, M. Tevfik Göksu, Mustafa Şen, Münib Engin Noyan, Osman Nuri Kabaktepe, Ramazan Kayan, Sema Kırcı, Serdar Öztürk ve Yavuz Baysan oldu.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve Mütevelli Heyeti Üyesi İsmail Karaosmanoğlu’nun vakfın misyonunu ve vizyonunu yansıtan konuşmaları üzerine, TÜGVA’nın günümüz gençlerine bakışının irdelendiği genel bir tanıtım yapıldı. İstişare Heyetinin TÜGVA ailesinin önemli bir parçası olarak görüldüğü ifade edilirken, beklentilerin üstünde samimi bir karşılık alınması verimli ve işlevsel bir toplantıya ortam hazırladı.

Düşüncelerinde berrak ve emin bir gençlik için yürünecek yolun ve usullerin değerlendirildiği toplantıda; büyük gelecekler için, derin tecrübelerden istifade etmenin elzem olduğu vurgulandı.

Yenilikçi ve nitelikli insan kaynağının oluşumunu nihai hedef olarak kabul eden TÜGVA’yı yalnız bırakmayacaklarını belirten Yüksek İstişare Heyeti üyeleri eksikleri tamamlamak adına desteklerini esirgemeyeceklerini beyan ettiler.

Çift taraflı iletişimin ehemmiyetine değinildiği vakit Medaim Yanık’ın “Ben hastalarıma iyileşmeleri için gönüllü olarak sosyal faaliyette bulunmalarını söylüyorum.” sözleri gençlerin dinamik potansiyelinin farkında olan TÜGVA için umut oldu. Gençlerin boşluğunu doldurmayı onları sağlıklı bir bireye dönüştürmenin en birincil görevi olarak edinen TÜGVA’nın bu yola neden çıktığı sağlam dayanaklar ile açıklandı.

Gençlerin söz sahibi olmasının önemi vurgulanırken mefkure edinmelerinin gerekliliğinden söz eden Sema Kırcı’nın “Bizim gençlere katkımız olacağı gibi, gençliğin de bize katkısı olacaktır” sözü ise vakfın vizyonunu özetler nitelikdeydi.

Sosyal bilinç kazanmak ve acıya karşı duyarlılık eşiğini yükseltmek isteyen her gencin dünyayı adil bir düzen getirme çabasını yadsımayan TÜGVA için  Ramazan Kayan’ın “Dünyayı geliştirme idealini kaybetmemiş herkes gençtir.” savı ise hitap edilecek kitlenin aslında  yüreğini taşırken ağırlığını hissedebilen ve vicdanı tetikte olan her kişinin olabileceği ortaya çıktı.

Aksiyon üretmenin gerekliliğini vurgulayan TÜGVA ailesi güzel adımlarından bir tanesi olan Yüksek İstişare Heyeti ile gerçekleştirdiği toplantıda, gençlik için fedakarlıklar dizininde var olduklarını tarihe not olarak düştü.