Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, Başkanımız Enes Eminoğlu ve değerli konuklarımızın katılımıyla Mardin’de, Midyat ve Dargeçit İlçe Temsilciliklerimizin açılışını gerçekleştirdik.

Özgün mimarisinin yanı sıra köklü tarihi ile de gönüllerimizde taht kuran Mardin’de iki temsilciliğimizi daha faaliyete geçirdik. Konuklarımızın yoğun katılımıyla açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz Midyat ve Dargeçit İlçe Temsilciliklerimiz, Mardin gençliğinin hizmetine sunuldu. Temsilcilik açılışlarımızda Başkanımız Enes Eminoğlu, çalışmalarımızı artırarak devam ettirdiğimizi ve Türkiye genelinde gençliğin her alanda kendisini yetiştirme noktasında imkanların seferber edildiğini ifade etti.

Ecdadımıza Layık Bir Gençlik Bu Topraklarda Yeniden Barış ve Huzurun Egemen Olmasına Hizmet Edecek

Temsilcilik açılışlarımıza katılan Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, Mardin’de farklı kültür, dil ve inanç mensuplarının yüzyıllarca hoşgörü içerisinde yaşadığını belirterek ecdadın sağladığı bu imkan sayesinde herkesin birbiriyle kucaklaşmasının buranın kültürü haline geldiğini dile getirdi.

Bilal Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Ecdadımıza layık bir gençlik bu topraklarda yeniden barış ve huzurun egemen olmasına hizmet edecek inşallah. Bazıları Selahaddin Eyyubi’yi, Yunus Emre’yi, Veysel Karani’yi, Erzurumlu İbrahim Hakkı’yı tanımıyor, mesajlarından habersiz. Onlardan bu topraklara barış ve kardeşlik gelmesi mümkün mü? Biz onların kıskacındaki kardeşlerimizi de kurtarmak mecburiyetindeyiz.”

TÜGVA Olarak Yurt Hizmeti Vermeye Devam Etmek Zorundayız

TÜGVA’ya sağlanan imkanlarla ilgili eleştiriler yapıldığını ifade eden Bilal Erdoğan, “Kamu kaynakları bu tür sivil toplum kuruluşlarıyla kullanıldığı zaman daha etkili olur. Onun için biz devletin büyük yurt hizmetlerine rağmen TÜGVA olarak yurt hizmeti vermeye devam etmek zorundayız. Sosyal hizmetlerin kamu tarafından desteklenmesi normaldir, Batı’da da böyledir. Bunlar kamu hizmetlerini tamamlar nitelikteki hizmetlerdir.” dedi.