TÜGVA Diyarbakır İl Temsilciliğimiz, gönüllüler buluşması kapsamında Diyarbakır’da çocuk evlerinde kalan 59 çocuğun doğum günü kutlamasını gerçekleştirdi.

TÜGVA Diyarbakır İl Temsilciliğimizin organize ettiği kutlamaya, Diyarbakır İl Temsilcimiz Mahmut Yağmur, Diyarbakır Kadın Aile Koordinatörümüz  Fatma Tosun, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, İl Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Demir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Halit Açar ve Çocuk evlerinde kalan çocuklar katılım sağladı.

Eğitiminiz, Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim Önceliğimiz

Diyarbakır’da çocuk evlerinde kalan 59 çocuğun doğum günü kutlamasına katılan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “TÜGVA’nın gerçekten çok değerli ortamında bizim için her biri ayrı güzel olan çocuklarımızla birlikteyiz. Çocuk evlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Hayatın size gülmesini, sizin de hayatı yaşarken gülmenizi istiyoruz. Onun için eğitiminiz, sağlığınız ve mutluluğunuz bizim önceliğimiz. Gençler ve çocuklar geleceğimiz. Her biriniz bizim için çok önemli bir değersiniz. Aynı zamanda güvencemiz, geleceğimiz ve güzelliğimizsiniz. Hayatı karşılarken enerjinizi hiç yitirmeden bilgi temelinde, milli ve manevi duygularla donatılmış her alanda bu ülkenin geleceğine ve gelişmesine katkı sağlayacak bireyler olmanızı istiyoruz. Ülkenin en değerli varlığı, bu anlamda yetişmiş gençleri ve nesilleridir. Bugünkü buluşma bu büyük ailenin her birinizin bir parçası olduğunu hissetmesi sizlere duyduğumuz güvenin ve sevginin bir kez daha topluca sergilenmesi adına çok hayırlı bir buluşmadır. Bu buluşmaları arttırarak, bir olarak, diri olarak ve güçlü olarak gelecek günlerde buluşmak dileğiyle.” dedi.