Vakıf gönüllülerimiz Nevşehir’de ‘Benim Odam’ projesiyle 15 öğrencinin odasını yenileyerek, onlara yepyeni bir ortam hazırlardı.

Vakfımızın Nevşehir İl Temsilciliği, Gülşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gülşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı birlikte gerçekleştirdiği ‘Benim Odam’ projesiyle yetim ve öksüz öğrencilere öncelik vererek, 5-15 yaş arasında yardıma ihtiyacı olan ailelerin çocuklarının odalarını yeniledi.

Öğrencilerin mutlu bir ortamda ders çalışarak, başarı düzeylerini arttırmayı hedefleyen çalışmayla belirlenen çocukların evleri ilk olarak ziyaret edildi. Ardından vakfımızın gönüllü gençlerinin katkısıyla odalar önce boyandı ardından çalışma masası ve sandalyesi, kitaplık, dolap, yatak ve bazadan oluşan yeni mobilya takımı hediye edildi. Odayla uyumlu bir şekilde perde ve halı da yerleştirilerek, çocuklar mutlu edilmeye çalışıldı.

Yardıma ihtiyacı olan çocukların hayata daha güvenli bakabilmesi, sosyal yaşamda özgüven sahibi olmaları ve verimli ders çalışabilmesi için düzenlenen çalışmaya sonraki yıllarda da devam edilebileceği bildirildi.