Vakfımız bünyesinde; ümmet bilinci olan, İslam davasını bilen, müslümanların haklarını savunabilecek ve bunun yanında mesleklerinde de söz sahibi olabilecek gençler yetiştirmek adına hamilik projemizi hayata geçirdik.  Bu bağlamda Türkiye’nin dört bir yanından gelen hami adayları ile hem hanımlara hem de erkeklere yönelik olmak üzere üç kamp tamamlanmıştır.

Her bir haminin 10 kişiden sorumlu olarak başlayacağı bu sürecin doğru yönetilebilmesi için hami adaylarımıza kamp sürecinde Öğretim Teknikleri, Öğretim İlkeleri, Grup Yönetimi, Ergen ve Çocuk Psikolojisi, İletişim Yöntemleri, TÜGVA Bilinci, Kur’an ve Sünnet Anlayışımız gibi konferanslar ile farkındalık kazandırıldı. İsmail Emanet, Fatih Coşar, Suat Kır, Mustafa Yüksel, Salih Eğridere, Enes Çalık, Sinan Özyurt , Muhammet Öztabak, Muhammet Genç, Cengiz Demir ve Adem Yılmaztürk isimleri ile bu konferanslar gerçekleştirildi.

Yoğun kamp programı içinde manevi iklimi ile meşhur Eyüp Sultan Cami’si ve  Eyüp Sultan Hazretleri ziyaret edildi.

Kamp sürecinde çeşitli vesileler ile yeni dava arkadaşları ile dostluklar kuruldu, dertler paylaşıldı ve bunlara çözüm arandı. Öğrencilere mesleki ve dini eğitimleri vermenin yolları arandı. Yeni dönem alınacak hami adayları ile daha fazla öğrenciye ulaşıp, daha fazla insan yetiştirmek en büyük gayemizdir.