Nisa Suresinde buyrulan “Kim peygambere itaat ederse Allah’a itaat etmiş olur” ayetinden esinlenerek başlatılan Hadislerle sessiz vlog yarışması Ramazan ayın da Peygamberimizin sünnetlerini yaşayarak öğrenmeyi amaçlamaktadır.

Sizlerden beklediğimiz belirlenen hadislerden 3 ünü seçerek sessiz vloğunuzu çekip, YouTube kanalınıza yüklemenizdir.

HAYDİ GENÇLER! BU RAMAZAN’IMIZ ASR-I SAADET OLSUN!

 • Kimler Katılabilir?

  Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrencileri) kapsamaktadır.

 • Başvuru Koşulları

  1. Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.
  2. Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (tugva.org) başvuru formunu doldurmalıdır.
  3. Belirlenen hadislerden seçilerek her videoda 3 hadis işlenmek üzere toplamda 3 sessiz vlog çekilecektir.
  4. Her vlog en az 1dakika en fazla 7 dakika ile sınırlıdır.
  5. Vlog konuşma içermemelidir. Anlatılmak istenen ifadeler altyazı kullanılarak belirtilmelidir. Altyazılar Türkçe kesin olmak kaydı ile çeşitli dillerde eklenebilir.
  6. Yarışmaya katılacak vloglar fotoğraf makinesi, cep telefonu, video kamera vb. olanaklardan yararlanılarak çekilebilir.
  7. Yarışmaya katılacak vloglar katılacak kişinin adına açılmış Youtube hesabına yüklenecektir.
  8. Youtube hesabına vloglar video ismi ve #Hadislerlesessizvlog hashtagiyle yüklenmelidir. Açıklama kısmına hangi hadislerin kullanıldığı belirtilmelidir.
  9. Youtube hesabına 3 ayrı video yüklenmeli, yüklenen vlogların linki İnstagram, Twitter  @tugvalise ve Tugva web sitesinde (tugva.org) yer alan forma eklenmelidir.
  10. Yarışmaya en son gönderim tarihine kadar ( 8 Mayıs 2022) katılım sağlanabilir.
  11. Vlog içerisinde telif hakları doğuran “müzik” kullanılmış ise besteci belirtilmelidir. Konuyla ilgili sorumluluklar yarışmacıya aittir.
  12. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Yarışma şartlarına uymayan vloglar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  13. Bu şartnamede belirtilen hususlara aykırı olduğu tespit edilen vloglar değerlendirme dışı bırakılacaktır. Vlog şartname hükümlerine aykırı olduğu sonradan tespit edilmesi durumunda dereceye girmiş ise ilgili katılımcıya verilen ödül/ödüller iptal edilecek ve bunun/bunların iadesi istenecektir.
  14. Yarışmaya katılan Vlogların ticari olmayan her türlü gösterimde kullanım hakkı TUGVA LİSE koordinatörlüğü’ne aittir.Şartname için tıklayınız.

 • Hadisler

  Hadisleri indirmek için tıklayınız.

 • Program Takvimi

  Online Son Başvuru :  25 NİSAN 2022

  Son Video Yükleme Tarihi: 8 MAYIS 2022

  Türkiye Finalistlerinin İlanı:  5 HAZİRAN 2022

 • Ödüller

  DERECEYE GİREN YARIŞMACILARA VERİLECEK ÖDÜLLER:

  • BİRİNCİLİK: LENOVO TABLET
  • İKİNCİLİK: FUJİFİLM İNSTAX MİNİ 11 SİYAH
  • ÜÇÜNCÜLÜK: XİAOMİ AKILLI BİLEKLİK

 • Başvuru Linki

  Başvurular sonlanmıştır.

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.