Kitap sevgisi ve okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla düzenlenen ‘Gençlik Ruhunu Arıyor’ projesi ile Sakarya’da çeşitli liselerde 500 öğrenciye dörder kitap dağıtıldı.

Ruhunu arayıp bulmanın iyi seçilmiş kitaplarla mümkün olduğuna inandığını ifade eden İl Temsilcimiz Muhammet Fatih Yahşi, “Her lise öğrencisinin okuması gereken kitaplar içerisinden dördünü seçtik. Okuma alışkanlığı erken yaşlarda edinilen bir kazanımdır ve vakıf olarak gençleri kitaplarla buluşturmaya çeşitli projelerle devam edeceğiz. Bu konuda bize destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Hanımefendi’ye, Şube Müdürlerimize, İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Okumadan başarının gerçekleşmeyeceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, böyle projelerin ekip işi olduğunu kaydederek, kurumdaki arkadaşlarına ve vakfımıza teşekkür etti.

Seçilen kitaplar şu şekildeydi; Mustafa Kutlu’nun Beyhude Ömrüm, Rasim Özdenören’in Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler, Sezai Karakoç’un İnsanlığın Dirilişi, Ali Fuat Başgil’in Gençlerle Başbaşa. Kitapları değerlendirme sınavında öğrencilere 50 soru yöneltilerek, en başarılı 6 öğrenci sorumlu öğretmenleriyle birlikte Umre’ye gitmeye hak kazandı.