“Gençliğinin hakkını ver” diyerek düzenlediğimiz bu seneki Aksiyon Akademi yaz programımızla gençliğinin gücüne ve enerjisine inanan 158 üniversiteli ile bilgi ve sportif aktivitelerle dolu bir kamp düzenledik.

Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampında 2 dönem olup, birer hafta şeklinde organize ettiğimiz Aksiyon Akademi’ye kendini her alanda geliştirmek isteyip, dünyada iyiliğe dair bir iz bırakmak isteyen katılımcılarımızla yoğun bir kamp programını birlikte yürüttük.

Günün sıcak saatlerinde üstü kapalı kamelyalarda ve geniş söyleşi alanında din, tarih, kültür ve siyaset başlıkları altında katılımcıların kendilerini geliştirmesine yönelik her gün farklı disiplinler üzerine farklı konuklarla söyleşiler gerçekleştik.

Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını seven, nitelikli eğitim çalışmalarını tamamlayarak, üreten gençlik ideali ile etkinlikler gerçekleştiren vakfımızın Aksiyon Akademi kampında, sosyolog, gazeteci, yazar, akademisyenler ve İslami ilimler konusunda bilgi sahibi konuklar katılımcılara sunum yaptı.

Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyen öğrenciler program süreci içinde akıcı bir şekilde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Bunların yanı sıra, Aksiyon Akademi programında fıkıh, akait ve ilmihal dersleri verildi. Ayrıca, tecvit ve kıraat dersleri de katılımcıların istifadesine sunuldu.

Katılımcıların güzel anılarla ayrıldığı akademide akşam 18.00’den sonra paintball, oryantiring, futbol, valeybol, macera parkuru, okçuluk ve yüzme gibi etkinlikler düzenledi.

Vakıf Başkanı İsmail Emanet de kampa yaptığı ziyarette kamp ateşini yakıp, öğrencilerle marş söyleyerek, sohbet etti.