Topluma duyarlı ve demokratik katılıma katkı sağlayan gençlerin yetişmesini amaçladığımız ‘’Genç Türkiye Kongresi’’ Ankara, Trabzon ve İstanbul illerinde olmak üzere 3 etapta gerçekleşti.

54 farklı şehirden 180 liselinin katıldığı etaplarda liseli gençlere ‘’Münazara ve İletişim Eğitimi’’ ile kendilerini ifade etme becerisi, belirlenen konu başlıkları üzerinde grup çalışmasına yatkınlık, toplumsal sorun analizi ve çözüm önerileri gibi birçok farkındalık oluşturuldu.

GENÇLER, ŞEHİDİMİZ EREN BÜLBÜL’Ü UNUTMADI

Programımızda Türkiye’nin en genç Milletvekili Rümeysa Kadak, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi Taha Yücel gibi kıymetli isimler ile gençlerimizi bir araya getirmenin yanı sıra düzenlenen kültürel geziler, ziyaretler ile de unutulmayacak anlar yaşandı. Gençlerimiz Trabzon’daki etabımızda, Şehidimiz Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Eren Bülbül’ün annesi ile bir araya gelen gençler, şehidimizi bir de annesinden dinleme imkanına sahip oldu.

Yeni nesil eğlenceli eğitim metotlarının uygulandığı, sosyal kavramlar ve toplumsal rollerimiz üzerine düşünüldüğü, güncel sorunlara gençler tarafında çözümler üretildiği interaktif eğitimlerle birlikte liseliler ‘’Genç Türkiye Kongresi’nin’’ son etabını İstanbul’da tamamladı.

27 farklı ilden 40 öğrencimizin katıldığı ‘’Genç Türkiye Kongresi’’ final programını, gençliğin buluşma noktası olan genel merkezimizde, Başkanımız Enes Eminoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdik. Final programımızda  ‘’Nefret Suçu’’ ‘’İnteraktif Eğitim’’ ve ‘’Sosyal Adalet’’ konulu münazara yarışması birincilerine 1000 TL ödül takdim edildi.