Gençlig-Yardımseverlig Liselerarası Futbol Turnuvası’nda diğer tüm futbol maçlarından farklı bir şey yaptık ve centilmenliğe oynadık. Atılan her gol ve centilmence davranış için Kızılay’a 5 TL bağışta bulunduk.

Futbolun bir oyun, eğlence olduğunu unutup, sportmenliğin; barış, kardeşlik, yardımseverlik ve de centilmenlik olduğunu unuttuğumuz şu zamanlarda bu sene ikincisini düzenlediğimiz Genç Lig’te bu konuyu öne çıkarttık. Futbolun kavga, öfke ve küfürle özdeşleştiği ülkemizde, gençlere aslında bunun böyle olmadığını anlatmak istedik.

Atılan goller Kızılay’ın 81 il 81 Anaokulu projesine destek oldu

Turnuvada ilk defa bu ligde uygulanan sistemle takımlar attıkları her gol ve sergiledikleri her centilmence hareket için YardımseverLig kasasına TÜGVA tarafından 5 TL aktarıldı. Turnuva boyunca YardımseverLig kasasına aktarılan paralar, Kızılay İstanbul Şubesi ile yapılan protokol ile “81 il 81 Anaokulu” projesine final müsabakasında yapılan törende, 5000 TL çek ile Kızılay’a takdim edildi.

Birinci takıma bisiklet hediye ettik

İstanbul genelinde ilk olarak ilçe birincilerinin belirlendiği liselerarası futbol müsabakasında, 32 ilçeden öne çıkan 32 lisenin katılımıyla maçlar, Anadolu ve Avrupa yakasında çeşitli statlarda yapıldı. Final maçında, Pendik İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, Bayrampaşa İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Sultanbeyli Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Bakırköy Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi de en iyi centilmen takım ödülünü aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kızılay Şubesi ile ortak yürüttüğümüz Gençlig-Yardımseverlig Futbol Turnuvası’nda dereceye giren tüm takım oyuncularına; spor çantası, kupa ve madalya verilirken, birinci olan takım oyuncularına bisiklet, ikincilere eşofman, üçüncüye spor ayakkabısı hediye ettik.

Milli Futbolcu Yağcığlu ile Sanatçı Bedirhan Gökçe gençleri destekledi

Projeye destek için Sanatçı Bedirhan Gökçe, Oyuncu Burak Arslan ve Bahtiyar Demir ile Eski Milli Futbolcu-Spor Yorumcusu İlker Yağcıoğlu’nun yeşil sahadaki performansı dikkat çekti.