Her golün ve centilmence davranışın Türk Kızılayı’na 5 TL bağış olarak gönderildiği liselerarası Genç Lig final maçı, 24 Mayıs Çarşamba günü düzenlenecek.

İstanbul’da liselerarası düzenlenen müsabakaların ardından Zeytinburnu Çırpıcı Spor Tesisleri’nde takımlar dereceye girebilmek için mücadele edecek. Saat 11.30’da başlayacak olan turnuvada; üçüncülük müsabakası, şöhretler, ardından da final müsabakası yapılacak.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz GençLig-YardımseverLig İstanbul Liselerarası Futbol Turnuvası; TÜGVA İstanbul Temsilciliğimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay İl Şubesi ile ortak düzenledik.

Gençler bu yıl yardımseverlik ve centilmenlik kurallarını yeşil sahalarda ön planda tuttu. Turnuvada atılan her gol ve gösterilen her centilmence davranış için vakıf olarak, Kızılay’a 5 TL bağışta bulunduk. Biriken bağışlar, Kızılay’ın “81 il 81 Anaokulu” projesine katkıda bulunmak üzere değerlendirilecek.

Ünlülerle futbol müsabakası

Final müsabakası öncesinde Türkiye Gençlik Vakfı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Kızılay Şubesi yetkilileri, ünlü futbolcular ve sanatçılar arasında özel bir futbol müsabakası da düzenlenecek.