Türkiye Gençlik Vakfı Korona virüs salgını sebebiyle evde olan gençler için çalışmaya devam ediyor. Türkiye de ilk korona virüs vakası görülür görünmez devletimiz ve sağlık bakanlığımızın talimatına uyarak tedbirlerini alan TÜGVA Korona virüs salgını nedeniyle evde kal çağrısına uyarak
gençlere dijital ve sosyal mecralardan hizmet vermeye devam ediyor. Hayat Eve Sığar Gençlik TÜGVA ‘ya Sloganı ile Sanattan edebiyata futboldan sağlığa her alanda ünlü ve alanında uzman konuklarla canlı sohbetler gerçekleştirip gençlere ve takipçilerini bu süreci kaliteli ve verimli geçirmeleri imkanı sunuyor.

Evde kaldığımız süre de neler yaptık !

Farklı alanlarda uzman konuklar, canlı yayınlar :
TÜGVA ‘ nın her bir koordinatörlüğü alanlarında gençlerin severek takip ettiği oyuncu, siyasetçi, edebiyatçı, mimar farklı alanlar dan uzman konuklarla evde kaldıkları süreçte kendilerini ilmen ve fikren geliştirmelerini sağlayabilmeleri için çalışmalara devam ediyoruz.

Canlı Yayın konuklarımızdan bazıları :
Şair Dursun Ali Erzincanlı, Op. Dr. Salih Selman ,Mimar Celalettin Çelik, Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Şair Dursun Ali Erzincanlı , Yazar ve Siyasetçi Savaş Barkçin, Edebiyatçı sosyolog Erol Erdoğan Sınav Motivasyon Uzmanı Fenomen Gri Koç..

Ödüllü yarışmalar :
Yarışmalar bilgiyi iletmenin en eğlenceli yoludur diyerek Değerli kitaplar ve eserlerden oluşan sorularımızı haftada bir interaktif bir şekilde soru ve cevap halinde yarışmalar düzenleyerek eserlerden kıymetli bilgileri takipçilerimize sunuyoruz.
Bu hafta yarışma yaptığımız kitabımızın adı Müminlerin annesi adlı eserdi. Bu vesileyle hafta da en az bir kitap okunmasını da sağlamış oluyoruz.
Yarışmalarımız ortaokul, lise üniversite ve herkese hitap edecek şekilde ve ayrı ayrı kategorilerde ; Resim, şiir, fotoğraf gibi her alanda herkesin ilgi duyacakları yarışmalar düzenliyoruz.

Herkes ulaşabilsin diye Dijital yayınlarımızı ücretsiz kullanıma açtık:
Salgın süreci başlamasıyla birlikte sosyal medya hesaplarımızdan her yaşa hitap eden tedbir paylaşımlarımız ile bilinçlendirme kampanyaları başlatarak devletimize ve Sağlık bakanlığımıza destek olduk.

TÜGVA Yükseköğrenim yurtlarımızı sağlık ve adalet çalışanlarımıza tahsis ettik:
korona virüs salgınının en çok etkilediği, hızla yayıldığı alanlardan biri olan bu sürecin kahramanları sağlık ve adalet çalışanlarına destek olabilmek adına tüm yurtlarımızı ve imkânlarımızı onlar için seferber ettik.

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu
Lise koordinatörlüğü tarafından düzenlenen youtube canlı yayınında gençlerden gelen soruları cevaplarken gençlere evde kal mesajı verdi. Ayrıca gençlerin bu süreçte neler yapabileceğine dair önerilerde bulundu.

Başkan Enes Eminoğlu bu süreçte konuyla alakalı :

‘’ Gençlere TÜGVA’ ya gelin diyoruz ama bu sefer dijital mecradan program ve etkinliklerimize davet ediyoruz. Salgının Dünyadan sonra ülkemize de sıçramasının ardından devletimiz ve sağlık bakanlığımızca alınan tedbirlere bizlerde riayet ederek evlerimizde kalıyoruz. İnanıyorum ki Ülkemiz bu günleri atlatıp eskisinden daha da güçlü bir şekilde ayağa kalkacaktır. Şimdilik evlerde kalarak bizlerde bize düşen görevi ifa ederek, sağlık çalışanlarına yardımcı olmalıyız. Bizler sosyal medya hesaplarımızda ve web sitemizde gençlerimize kitap önerilerinde bulunuyor, evde vakitlerini verimli ve kaliteli geçirebilmeleri için birbirinden değerli isimleri ve konukları canlı yayınlar yaparak onlarla buluşturuyoruz. Biz birlikte güçlüyüz, bu günler geçene kadar Dijital mecra da sizlerle buluşuyoruz.
Gençler haydi TÜGVA’ ya ama şimdilik Dijital mecrada.’’