İş hayatına yeni başlayan gençlerin kişisel becerilerini geliştirip, durum-vaka analizleri yaparak, mentörlük hizmeti alabileceği Genç Yönetici Okulu’nda ilk ders başladı.

Üniversite son sınıfta veya iş hayatına henüz başlamış olanların katıldığı, “Genç Yönetici Okulu” için mülakatlar sonucunda kontenjan dahilinde 50 kişi seçildi. Vakfımızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımıyla ilk ders gerçekleştirildi.

Genç Yönetici Okulu’nun bir liderlik okulu olarak tasavvur edilmediğini vurgulayan Erdoğan, “Biz TÜGVA olarak şunu yerleştirebiliyorsak, doğru olmadığına inandığın bir şey varsa onun parçası olmamalısın. Onu düzeltmek için sen de taşın altına elini koymalısın. Hem iş dünyasında hem de bütün kurum ve kuruluşlarımızda. Yaptığımız işlerde insan seçerken, insanları yükseltirken, insanları bir yerlere getirirken, en gayretli olanı, en liyakatli olanı bir yerlere getirme pratiğini yerleştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Bilal Erdoğan, programın buradan yetişecek yöneticiler için bir imkân olmasını dileyerek, gençlerin bu şekilde gelecekte önlerine çıkacakları imtihanlara şimdiden hazırlıklı hale geleceklerini bildirdi.