Üretim ve pazarlama başta olmak üzere neredeyse tüm ekonomik aktivitelerin arkasında yeni medyanın hayatımızın her alanına dokunan gücü görülmektedir. Bu yeni düzende değişimin aktörlerine yani gençlere yönelik, yeni medya eğitmen eğitimimizi gerçekleştirdik. Eğitmen Eğitimi diyoruz, çünkü burada eğitim alan gençlerden düzenlenecek sınavı başarıyla geçenler, bulundukları illerde eğitim verecek.

Global dünyada bilginin dijital olarak taşınması, saklanması, aktarılması ve yeniden üretilmesi açısından ‘Yeni Medya’ hayatın her alanına nüfuz etmiştir. Yeni medya ile gelecekte iz bırakacak gençler için sosyal medyanın bilinçli ve doğru kullanımı ile farkındalık oluşturmak adına Yeni Medya Eğitmen Eğitimi Programımızı düzenledik.

Ülkemizin dört bir yanından gelen 148 gönüllümüz içinden eğitimi başarıyla tamamlayanlar, gençlik merkezleri ve Kredi Yurtlar Kurumu’nda bu eğitimi verebilecek.

Alanında uzman kişilerce verilen eğitimlerde Sosyal Medya Kuralları, Tasarımda Dikkat Edilecek Noktalar, Reklam Kampanyaları ve Mecraları, Yeni Medya Eğitmen Eğitimi Beklentiler gibi konular hakkında sunumlar yapıldı. Yoğun geçen eğitimlerimizin konukları ve başlıklar şu şekildeydi;

* Bilim Ekonomisine Geçiş – Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, TC Cumhurbaşkanı Başdanışmanı

*Dijital Dönüşüm ve Toplum – Yrd. Doç. Dr. Korhan Mavnacıoğlu,

*Yeni Medya Kavramları ve Yeni Medya Okuryazarlığı – Yrd. Doç Dr Kenan Duman

*Dijital PR ve Dijital İletişim Stratejisi – Yrd. Doç Dr Kenan Duman

*Sosyal CRM ve Dijital Dünyada Kriz Yönetimi – Yrd. Doç. Dr. Korhan Mavnacıoğlu

*Dijital Medya Planlama ve Satın Alma – Merve Aykutluğ

*Sosyal Medya Reklamları – Beste Vural Aktuna

*Google ve Youtube Reklamları – Yrd. Doç. Dr. Kenan Duman

*Dijital Güvenlik ve Bilişim Hukuku – Mustafa Sansar

* Topluluk Yönetimi ve İçerik Yönetimi Eğitmen: Hakan Er