TÜGVA Sakarya Şubemizin açılışına katılan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, geleceğe yatırımın gençlerin önünü açarak yapılacağını, onların verimli vakit geçirmesini istediklerini ifade etti.

Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, “Bugün dünyada egemen olan kapitalist düzenin içerisine yerleştirilmiş gençlerimiz için ahlaki bir koruma yok. Tamamen ticari saiklerle kurgulanmış bir kültür var. Kültürel emperyalizm, gençlerimizi rant kapısı olarak görüyor. Geleceğe yatırım gençlerimizin önünü açarak yapılır.” şeklinde konuştu.

Gençlerimizin verimli vakit geçirmesini, proje üretip, edebiyat yapmalarını istediklerini ifade eden vakıf başkanımız İsmail Emanet, TÜGVA’nın yeniden büyük Türkiye’nin inşasına yardımcı olacağını ifade etti.

“Gözümüzün nuru, göz aydınlığımızsınız” diyerek gençlere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ülke olarak, gençlerimiz için önemli reformları hayata geçirdik. Büyükşehir olarak gençlerimize, STK’larımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Bugün burada yapılan TÜGVA Sakarya Şubesi açılışı için de gereken her türlü desteği verdik. İnşallah burada yürütülecek çalışmalar şehrimiz ve gençlerimiz için hayırlara vesile olur.” diye konuştu.

Vali Hüseyin Avni Coş da yeni nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için yapılan çabaları takdir ettiğini ifade etti.

Zonguldak bina açılışını da gerçekleştiren vakıf Başkanımız Emanet, daima hakkın tarafında duran sorumluluk sahibi gençler yetiştirmesi adına hayırlı olsun diyerek, açılışı gerçekleştirdi.