TRT’nin ilgiyle izlenen dizilerinden Payitaht Abdulhamit’in senaristi Uğur Uzunok, oyuncular Bahadır Yenişehirlioğlu ve Ali Nuri Türkoğlu ile Sultan Abdülhamid’in son kuşak torunlarından Orhan Osmanoğlu Gebze’de sevenleriyle bir araya geldi.

Yakın tarihin senaryoya dökülüp dizi haline getirilmesinin zorluklarına vurgu yapan Osmanoğlu, “Çok seveni olduğu kadar çok eleştireni de olan zor bir iş yapıyoruz. Ama bu dizinin asıl kahramanı senaristi Uğur Bey’dir. Böylesine güzel bir projeyi Türk halkına armağan ettiği için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Dizi hakkında kısa görüşlerin ardından dizi ekibi seyircilerin sorularını cevaplandırdı. Programın sonunda Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak ve TÜGVA İlçe Temsilcimiz Halil İbrahim Dede dizi ekibine hediye takdiminde bulundu. Son bölümde ise Bahadır Yenişehiroğlu kitaplarını imzaladı.

Gebze Belediyesi ve vakfımızın işbirliğiyle düzenlenen söyleşiye, çok sayıda öğrencinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, İlçe Temsilcimiz Halil İbrahim Dede de katıldı.