TÜGVA Yurtlarında kalan öğrencilerimiz olarak sokak hayvanlarının insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu anlatarak, sokak hayvanlarının duygu, güzellik ve estetiğini ön plana çıkartıp toplumda farkındalığı arttırmak istiyoruz.

Sokak hayvanlarının fotoğrafları; gençlerimiz ile iletişimi, sevgiyi, paylaşımı anlatan kadrajlardan oluşacaktır. Değerlendirilen fotoğraflar teknik yeterlilik, estetik yeterlilik, kompozisyon uyumu, içerik bütünlüğü, özgünlük ve çekim tekniği açılarından ele alınacaktır.

Fotoğraflarınızı bizlerle paylaşın ve ödüllü yarışmamıza katılın.

Yarışma yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize yöneliktir.
Her öğrenci yalnızca 1 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Fotoğrafların gönderileceği adres: fotografyarismasi@tugva.org

Başlama Tarihi: 20.04.2019
Bitiş Tarihi: 20.05.2019
Juri Değerlendirme: 21.05.2019
Sonuçların Açıklanması: 31.05.2019

Katılımcılar yarışmaya dahil edecekleri cep telefonu ile çekilen 1 adet fotoğrafı  fotografyarismasi@tugva.org adresine son başvuru tarihi geçmeden göndermelidir.

Yarışmacı fotoğrafı ilk versiyonu-yüksek çözünürlüklü versiyonu ile yurt ismi, isim-soyisim, TC kimlik numarası, cep telefonu markası ve telefon numarası ile göndermelidir.

Belirtilen tarihte oylama sonuçları kazananlara bildirilecektir.

Yarışma yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize yöneliktir.

Her öğrenci yalnızca 1 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Katılımcılar belirlenen tema ve amaç çerçevesi içerisinde kalmalıdır, anlatım biçiminde özgürdürler.

Fotoğraflar cep telefonu ile çekilmelidir, profesyonel kamera ve fotoğraf makineleri kabul edilmeyecektir.

Daha önce diğer ulusal yarışmalarda ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi ödül geri alınır.

Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orjinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez; katılmışsa katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kesme (yeniden çerçeveleme/crop’lama), renk, kontrast, ışık düzeltmeleri gibi basit müdahaleler abartılmamak koşuluyla yapılabilir. Jürinin takdiri esastır. Jüri ileri düzeyde müdahale olduğuna karar verirse, bu durum kural ihlali sayılır.

Düzenleyici kurum fotoğrafın üzerinde düzenleme yapılmamış orijinal halini katılımcıdan isteyebilir.

Yarışma kapsamında katılımcıların gönderdiği ve değerlendirilmeye alınan fotoğrafların telif hakkı TÜGVA’ya aittir.

İlk 3’e Sürpriz Ödüller

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.