Vakfımızın tüm imkânlarını her şehirde Türkiye gençliği ile buluşturmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı süresince Kırıkkale, Zonguldak, Sivas, Sinop, Uşak ve Düzce’de de temsilcilik binalarımızın açılışı Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Bilal Erdoğan ile Vakıf Başkanımız İsmail Emanet’in katılımıyla gerçekleşti.

Yeni açılan temsilcilik binalarımızda ders çalışma alanları, kitap kahve, konferans ve söyleşi salonları, spor ve oyun alanları bulunuyor. Zonguldak’ta açılan vakfımızın temsilcilik ve gençlik merkezinin ismi 15 Temmuz kahramanı Abdullah Tayyip Olçok’un ismi verildi. Yeni açılan temsilcilik binalarımızda da kentin gençliği burada hayata geçirecekleri faaliyetlere karar vererek hem kendi belirledikleri hem de genel merkezce belirlenen çalışmalar burada yapılacak.

“Gençlerin vakit geçirebileceği üçüncü adrestir TÜGVA”

Açılışlarda konuşma yapan Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, “Gençlerin eğitimlerini onlar için nasıl daha verimli kılabiliriz, onların gelecekle ilgili endişelerini nasıl gideririz, değerlerimizle kuşanarak geleceğe hazırlayacak bir rota onlara çizebilmek” amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, açılışını yaptıkları bu mekânlarda gençlerin güvenle vakit geçirebileceği, evde ve okulda olmadığı zaman nerede olduğu ile ilgili gençlerin üçüncü adreslerini oluşturmuş olduklarını ifade etti. “TÜGVA olarak gayretimiz budur” diyen Erdoğan, vakfın amacını bu şekilde özetledi. Bilal Erdoğan, “Cumhurbaşkanımız bize 3 hedef koydu, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini aktardı. Ülke gençliği olarak da amacımızın ülkemizi ileriye taşıyacak çalışmalara ön ayak olmak olduğunu belirterek, bugün kendi piyade tüfeğini yapan, kendi savaş gemisini, tankını yapan, kendi insansız hava aracını, helikopterini yapan bir Türkiye olduğunu bildirdi.

Türkiye gençliğine hizmet edebilmek için çalıştıklarını ve kent gençliğini yeni adreslerine beklediklerini kaydeden Vakıf Başkanı İsmail Emanet, dinamik ve heyecanlı kardeşlerimizle ülkemiz için çalışmaya ve fedakârlık yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Gençleri ne kadar iyi yetiştirebilir, imkân sunarsak ülkemizin yarınlarının da o kadar parlak olacağını sözlerine ekledi.