Erzincan gençliğini yepyeni bir mekanla buluşturan vakfımızın temsilcilik binasının açılışı, il protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Açılışı, TÜGVA Başkanı İsmail Emanet ile İl Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy gerçekleştirdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı program Kuran tilaveti ile başlayıp, İl Temsilcimiz Emre Özkan’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ve dünyaya insanlığı öğreten bir medeniyetten gelindiğini hatırlatan İsmail Emanet, bu medeniyeti gençlerle birlikte gelecek nesillere taşıyacaklarını vurguladı. Yeni mekanlar ve projeler ile gençlerle yol almaya devam edeceklerini kaydeden Emanet, geleceğimizin sağlam temellere dayanması gerektiğine dikkat çekti.

Bu eserin kente kazandırılmasında katkılarından dolayı Türkiye Gençlik Vakfı yönetim kurulu üyelerini tebrik eden Vali Arslantaş, tarihin akışına yön vermek isteyen güçlü devletlerin ve tarih sahnesinde yüz yıllar boyunca var olmayı hedefleyen milletlerin; eğitimli ve zamanının gerektirdiği özellikleri taşıyan bireylerden oluştuğunu ifade etti.