TÜGVA İstanbul İl Temsilciliğimiz tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Enderun Okulu projemiz başladı. İlçe Temsilciliklerinde gerçekleştirilecek olan bu program, toplam 2 etap 8 haftadan oluşacak. Enderun Okulu projesine katılmaya hak kazanan gençlerimiz hukuk, diplomasi, mühendislik, eğitim bilimleri, islami ilimler ve tıp alanında eğitimler alacak.

TÜGVA İstanbul İl Temsilciliğimizin projelerinden biri olan Enderun Okulu ile hayali üniversitede; hukuk, tıp, mühendislik okumak olan geleceğin savcıları, hakimleri, tıpçıları, mühendisleri daha lisedeyken kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Enderun Okulu projesi liseli öğrencileri, üniversite öncesinde alanında uzman, deneyimli, tecrübeli akademisyen ve yöneticilerle buluşturacak. Ayrıca öğrencilerimiz hem rehberlik hizmeti alacaklar hem de seçecekleri bölümler hakkında genel bilgi sahibi olacaklar.

Toplam 2 Etap 8 Haftadan Oluşan Proje Kariyerinize Yön Verecek

İstanbul İlçe Temsilciliklerinde gerçekleştirilmeye başlayan bu program toplam 2 etap 8 haftadan oluşmaktadır. İlk etabı başarıyla tamamlayan liseli gençlerimiz 2. Etap derslerini almaya hak kazanacaktır. Eğitim bilimleri, diplomasi, hukuk, islami ilimler, mühendislik ve tıp alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz üniversite öncesinde hedefledikleri bölümler hakkında mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanacaklar. Hem bilgi ve birikim sahibi olabilecekler hem de ilgi duydukları bölümlerin derslerini dinleyip zorluk derecesini test edebilecekler ve istedikleri bölümlerin derslerine aşina olabileceklerdir.