Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Çizimlerle 40 Hadis Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Yarışmaya her sene olduğu gibi bu sene de yoğun bir katılım oldu.
Türkiye Gençlik Vakfı tarafından belirlenen 40 Hadis’ten birinin ortaokul öğrencileri tarafından resmedildiği yarışmada birinci Trabzon’dan Ecren Sena Çolak, ikinci Şanlıurfa’dan Merve Oba, üçüncü Kütahya’dan Süleyman Arslan Oldu.
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun Katılım
Ankara Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, eğitimciler ve binlerce öğrenci katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, TÜGVA manifesto video gösterimi ile devam etti.
Yüksek Sanat Eserleri Sağlam Bir İman Ve Kabiliyet İster:
Türkiye Gençlik Başkanı Enes Eminoğlu; ‘’Yüksek sanat eserleri, yüksek medeniyetler meydana getirmek, güçlü, sağlam bir iman, yüksek bir seciye, azim, sabır, aşkı ve muhabbet, kabiliyet, ince bir ruh yapısı, estetik zevk ister. İşte bizim ecdadımız, İslam’ın, hakkın insanları bu vasıflara sahip yüksek seciyeli insanlardı. Meydana getirdikleri sanat eserleri de onların yüksek şahsiyetlerinin bir belgesi, bir delilidir. Yarışmamıza katılan bütün kardeşlerimize, onlara destek olan öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün gönüllü arkadaşlarımızı teşekkürü borç bilirim. Geçen yıllarda da söylediğimiz gibi bu yarışmanın kaybedeni yok. Bir hadis dahi ezberlense, akıllarda, taze dimağlarda kalsa kârdır diye düşünüyoruz.’’ dedi.
Çizimlerle 40 Hadis Yarışması çerçevesinde her ilde dereceye girenler ödüllendirilirken, yarışmanın Türkiye finalinde birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin ve üçüncüye 3 bin TL para ödülü verildi. Ödül töreninin ardından ortaokul öğrencilerinin gösterisiyle devam eden program Bekir Develi‘nin sunumu ile sona erdi.