Antalya’nın Kepez İlçesi’nde “15 Temmuz Ruhu” konulu ulusal resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilenerek, dereceye giren eser sahipleri ödüllendirildi.

Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve vakfımızın desteğiyle düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı. Prof. Dr. Erol Kılıç, Dr. Süleyman Özderin, Necati Berdibek, Erdal Çelik ve Vakfımızın İl Temsilcisi Levent Ortak’tan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren resimlerden oluşan seçki, kültür merkezinin fuayesinde açıldı. Gecenin finalinde ise, Kepez Belediye Tiyatrosu’nun 15 Temmuz şehitlerinin anıldığı ‘Ey Oğul’ adlı oratoryonun prömiyeri yapıldı.

600 eserde kahramanlık ve milli direniş anlatıldı

Ulusal çapta düzenlenen yarışmaya 600 eser katıldı. Ortaokul, lise, üniversite olmak üzere 3 kategoride düzenlenen yarışmada eserlerde, kahramanlık ve milli direniş anlatıldı.

Yarışmanın ödül töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 Temmuz’da millet tarafından en büyük destanlardan birinin yazıldığını belirterek, bu zaferin tanklara karşı iman gücüyle yürüyen bir milletin yazmış olduğu en son bağımsızlık destanı olarak tarihe geçtiğini vurguladı.

15 Temmuz ruhunun diri ve taze tutulmalıyız. Eğer biz 15 Temmuz gecesini ve 15 Temmuz’a gelinen süreci unutursak, işte o zaman geleceğimizden endişe duyarız. Bu bilincin gelişmesi ve sağlamlaşmasına katkı sunmak sorumluluk alanımızdır. Bu amaçla ulusal resim yarışması düzenledik” şeklinde kaydetti.

Dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verildi

Yarışmada ortaokul düzeyinde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye fotoğraf makinesi, üçüncüye tablet bilgisayar, mansiyon ödülü olan 3 öğrenciye fotoğraf makinesi, lise düzeyinde birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira, üçüncüye bin lira, mansiyon ödülü olarak da 500 lira, üniversite düzeyinde birinciye 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye 2 bin lira ve mansiyon ödülü alan 3 öğrenciye bin lira verildi.