TÜGVA Çubuk Temsilciliğimiz ve Çubuk Belediyesi işbirliğince düzenlenen “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projesi” ile çocuklar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi.

Çocukları ekrandan ve sanal alemden uzaklaştırmak için TÜGVA Çubuk Temsilciliğimiz ve Ankara Çubuk Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü çocuklar için önemli bir projeyi hayata geçirdi. “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projesi” kapsamında düzenlenen uçurtma şenliğine 189 çocuk katıldı. TÜGVA Çuvuk İlçe Temsilcisi Yusuf Kılıç vakıf olarak sosyal faaliyetlere destek olmaya çalıştıklarını belirterek, çocuklarla birlikte yetişkinlerin de eğlenme fırsatı bulduğunu aktardı. Kılıç, “Gençliğe elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Çubuk Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şahin Sayılırer, bu tür sosyal projeleri bundan sonra da devam ettireceklerini dile getirerek “Amacımız çocukları ekranın zararlı etkilerinden uzak bir şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır. Çocuklarımızı geleceğe iyi, milli ve manevi değerlerine bağlı şekilde hazırlamaya gayret edeceğiz. Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan’ın aldığı 150 uçurtmamız çocuklarımız tarafından uçuruluyor. Çok güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.