Milletimizin yazdığı son büyük destan olan 15 Temmuz’da bir önceki sene olduğu gibi tüm yurtta Türkiye’nin gençliği olarak, meydanlarda yerimizi aldık. Anma törenleri süresince onurlu bir ülkenin evladı olmanın coşkusu ve şehitlerimizin hüznünü hissettik.

Küresel vesayet sistemi ve onun işbirlikçilerinin ülkemizdeki en kapsamlı girişimi olan 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, milletimizin topun menziline kendini siper etmesiyle başarılı bir şekilde durdurulmasının üzerinden bir yıl geçti. Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin en kanlı darbe girişimi, “Ya olacağız ya öleceğiz” düsturuyla hareket eden milletimizin temel hassasiyetlerinden olan istiklaline olan düşkünlüğü sayesinde kahramanca önledik. Ülkemizin tüm meydanlarında bir yıl önceki yerimizi alarak, tekbirlerle silahları susturan şehitlerimizi minnetle andık.

Vakfımızın İstanbul Temsilciliği de Üsküdar’da bulunan merkezimizde buluşarak, buradan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru yürüyüşe geçti. “Bir milletin iradesi olmazsa, o milletin kaderini belirleyebildiği bir ülkesi de var olmaz” diyen Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, “Küresel güçler, bugün bir gerçeği gördü içimizden hainleri satın alabilir yolunu şaşırmış olanlar bunları bulabilir ama ülkemiz yenilmez. Bizleri iri ve diri tutan millet hafızamızdaki samimi vatan sevgimizdir” şeklinde konuştu.