Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli Temsilciliğimizde gençlerle yeni Anayasa üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşi öncesinde gençler, Bakan Zeybekçi’ye İstiklal Marşı’nın dördüncü kıtasını okuyarak karşıladı. Ardından İl Temsilcisi Emre Uyumaz, tüm mazlum coğrafyalar Türkiye’den umutluyken gençler olarak, bin yıldır üzerinde yaşadığımız mukaddes topraklarımıza her seferinde kol kanat gereceklerini ifade etti.

16 Nisan’da yapılacak referandumda neden evet denileceğini farklı örnekler vererek izah eden Bakan Zeybekçi, yaşanılan her sıkıntının ardında sistemin yetersizliğiyle karşı karşıya gelindiğini bildirdi. Referandumun bir siyası seçim olmadığını belirten Bakan Zeybekçi konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Vereceğiniz EVET oyları her hangi bir parti veya Recep Tayyip Erdoğan için değil, Türkiye’nin geleceği için Türkiye’nin yaşadığı bu badirelerin bir daha yaşanmaması içindir. Gerek ekonomik gerekse siyasi ve diğer terör sıkıntıları mevcut sistemden kaynaklanıyor. Tek başına güçlü bir iktidar döneminde bir savcı bir iddianame hazırladı ve hazırladığı iddianame 1080 sayfa çuvallar dolusu delil ve belgeler içeriyordu. Bu belgeleri mahkemeye verdi. Mahkeme 15 dakika sonra kararını açıklayarak, aşağıda ismi bulunan şirketlere ve kuruşlara el konulmasına faaliyetlerinin durdurulmasına hükmetti. Bu karar 17-25 Aralık ihanetidir. Yine 2015 yılında terör örgütünün uzantısı olan bir partiyi allayıp pullayıp boyalayıp bu millete pazarlamadılar mı? Eline saz verip demokrasi türküleri söyletmediler mi? Onlar biz Türkiye’de hukuk sisteminin içinde kalacağız. Türkiye’yi bölmeden parçalamadan parlamentoda siyaset yapacağız sözü vermediler mi? Bu millet onları 80 milletvekili ile meclise taşıdı. Daha sonra bunlara gelen talimatla, ‘Siz kimsiniz Türkiye’de siyaset yapıyorsunuz. Biz alttan siz de içerden Türkiye’yi sardık. Tek başına iktidar yok şimdi tam zamanı sizde silahlı eylem yapacaksınız bu işi hep birlikte bitireceğiz Türkiye’yi kan gölüne çevireceğiz’ diyerek. Çukurlar, öz yönetim safsatalarıyla şehirleri yerle bir ettiler. Bunlar değil mi oramızı buramızı Kandil’e dayıyoruz diyen. İç barışa zarar verdikleri gibi ekonomiye de büyük zarar verdiler”

Gençlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Zeybekçi’ye hediye takdim edildi.