TÜGVA Suluova İlçe Temsilciliğimiz yepyeni bir projeye imza attı. Temsilciliğimizdeki gençler “Sıfır Atık” projesi kapsamında Salı Semt Pazarında esnaf ve halka file dağıttı.

Suluova İlçe Temsilcimiz Ahmet Gençalioğlu ve ekibi, Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık” projesine dikkat çekmek amacıyla yeni yılın ilk gününde pazarda alışveriş yapan insanlarla bir araya geldi. Gençlerimiz toplumu bilinçlendirip farkındalık oluşturmak adına Pazar yerindeki esnaf ve vatandaşlara bilgiler verip “Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık” sloganıyla esnaf ve vatandaşlara poşet yerine kullanmaları için file dağıttılar. Temsilcimiz Ahmet Gençalioğlu, denizleri mavi, doğayı yeşil ve canlıları güvende tutabilmek için poşet kullanımından vazgeçilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Amacımız Sıfır Atık Projesini Desteklemek, Böylelikle Çevre Kirliliğini Azaltmaktır

Güzel bir projeye destek veren Suluova İlçe Temsilcimiz Ahmet Gençalioğlu, “Dikkat çekmek için bugün çarşıda gençlerimizle birlikte file dağıtımını gerçekleştirdik. Böylelikle sıfır atığa dikkat çekmiş olduk. Daha temiz bir gelecek için TÜGVA gençleri olarak “Sıfır Atık, Geleceğe Değer Kattık” sloganımızla Pazar yerindeki halkımıza file dağıtımı yaptık. Amacımız “Sıfır Atık” projesini desteklemek, böylelikle çevre kirliliğini azaltmaktır. Naylon poşetlerin doğada kaybolmasının çok uzun sürmesi bizim geleceğimizi kirletiyor. Bu yüzden bizde bu kampanyaya destek olduk” dedi.

Çocuk ve Gençlerimizin Bu Konuda Duyarlı Olması Çok Güzel ve Gelecekleri İçin Faydalı Bir Çalışmadır

Naylondan vazgeçip file kullanmaya başlayacağını belirten pazarcı esnaflarından Hakkı Çetin, “ Çocuklarımızın geleceği için naylonların yerine filenin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın geleceği için naylondan vazgeçtik, file kullanacağız artık. Bu naylonların toprakta erimemesi, kaybolmaması nedeniyle hükümetimizin file uygulaması çocuklarımızın geleceği için güzel bir çalışmadır. Bu çalışmayı başlatan kişilere teşekkür ediyoruz. Çocuk ve gençlerimizin bu konuda duyarlı olması çok güzel ve gelecekleri için faydalı bir çalışmadır. Naylonlardan vazgeçip file uygulaması başlatmak bu çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için daha uygundur” ifadelerini kullandı.