Vakfımızın Ağrı Temsilciliği’nce düzenlenen konferansta Gazeteci-Yazar İlhami Işık, Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili “Bölgedeki terör örgütlerini çıkarları doğrultusunda kullanan bazı ülkeler var. Herkesin silahla dolaştığı bir bölgede insanlığın olamaz” dedi.

‘Askeri ve Stratejik Boyutları ile Zeytin Dalı Harekâtı’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Gazetesi İlhami Işık, katılımcılara harekât ve bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Sorunun bir etnik mesele problemi değil, birilerinin orayı yönetme sorunu olduğunu ifade eden Işık, “Eğer Kürtlerin yönetmesi sorun olsaydı, Erbil ile onlarca yıl savaş halinde olurduk. Bu sorun, uluslararası güçlerin Suriye’de Türkiye’yi boğmak isteyerek yapmış oldukları bir nizamın bu ülkenin içişlerine yansımasıdır. Bu yansıma da ülkenin bütün reflekslerini harekete geçirdi” şeklinde konuya dikkat çekti.

Terör örgütü PKK’nın Kürtlerin temsilcisi olmadığını, bunun aksini düşünmenin büyük bir felakete imza atmakla eşdeğer olduğunu aktaran Işık, “Eğer PKK’yı temsilci olarak ifade ederseniz o zaman onların istediği şeyi hayata geçirmiş olursunuz. Bu coğrafyada iç savaş yaşamayan tek ülke Türkiye’dir. Bunun nedeni bizim yüreğimizle dilimizin, gözlerimizin aynı şekil konuşmasıdır. Onun için Türkiye nefes borusudur, bu coğrafyada başı derde girenlerin geldiği son duraktır. Bizim de son durağımız kara topraktır. Bizim gideceğimiz ikinci bir yer yok” diyerek ifade etti.

İlhami Işık’ın soruları cevaplamasının ardından şehitlerimiz, gazilerimiz ve Afrin’de harekâta katılan Mehmetçiklerimiz için Fetih Suresi okunarak, dua edildi.