Bir TÜGVA İstanbul klasiği olan Çarşamba Kahvesi 100. programı, Başkanımız İsmail Emanet’in “Yeni Nesil Gençlik Hareketi” sunumuyla gerçekleşti.

“Yeni Nesil Gençlik Hareketi” olarak çalışmalarını sürdüren vakfımız, gençler tarafından ilgiyle takip edilen Çarşamba Kahvesi’ne 100. programla devam ediyor. Şimdiye kadar pek çok gazeteci, akademisyen ve siyasetçinin ağırlandığı program, Başkanımız İsmail Emanet’in samimi bir ortamda geçen katılımıyla yapıldı.

Vakfımızın varoluş sebebini, bizi doğru yolda beraber kıldığı için anlamlı olduğunu ifade eden Emanet, “Bizler bütün insanların umudu olacak nesli yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu sebeple biz dertliyiz, siz dertlisiniz, Türkiye Gençlik Vakfı dertli gençlerin vakfıdır. Milyonları kurtarmak zorunda değilsiniz bir kişiyi kurtarmanız, belki bütün dünyayı kurtaracak. Bazen olaylara o kadar makro ölçekte bakıyoruz ki en yakınımızdakinden haberdar olmuyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bugün yapmadıklarımızın sorumluluğunu da taşıyoruz”

Dışarıdan sihirli bir değneğin gelip insanlığın sorunlarını çözmeyeceğini kaydeden Emanet, “Bugün yalnız yaptıklarımızın sorumluluğu değil, yapmadıklarımızın sorumluluğu da üzerimizde. Biz dünyanın en becerikli, en yetenekli, en teşkilatçı insanları değiliz. Fakat Allah’ın rızası için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Çünkü biz kaybedince Somali’de, Arakan’da, Filistin’de ABD’deki Müslüman’da kaybediyor. İslam deyince bir toprak parçası aklınıza gelmesin, biz bütün dünyayı kastediyoruz. Yeni nesil gençlik hareketiysek eğer farkındalığımızın yüksek olması gerekiyor. Bugün dünyadaki en büyük operasyonlar algı üzerine, size kötüyü sevdirip, en masum insanları kötülüğün temsilcisi haline getirebiliyorlar” diye ifade etti.