Bu Fakülte Benim projesi kapsamında, Türkiye Gençlik Vakfı olarak İzmir Tire’de bulunan liseli öğrencilere FIT (Mesleki Analiz Testi), Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim Bilimleri alanlarında akademik giriş dersleri verilecektir. Bununla beraber üniversite öğrencileri ve meslek uzmanlarıyla buluşmalar, teknik geziler sayesinde öz farkındalıklarını kazanmalarını sağlayarak, kendi mesleki rehberliklerini yapmalarına yardımcı olunacaktır

 • Kimler Katılabilir?

  • İzmir de ikamet eden; Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim fakültelerine ilgi duyan, üniversitede bu fakültelerden birinde eğitim almayı hedefleyen, yazmayı ve okumayı seven 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrenciler

 • Kontenjan

  Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim olmak üzere toplam 4 farklı fakülteyi içeren “Bu Fakülte Benim” projesi her bir fakültesinde 25 kız 25 erkek olmak üzere 50 kişilik kontenjan bulunduracaktır.

 • Başvuru Linki

  Başvurular sonlanmıştır.

 • Fakülteler

  HUKUK FAKÜLTESİ

  Hukuk Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında tecrübeli kişilerin deneyimlerinden ve mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp, ilgi alanları doğrultusunda üniversite ve iş hayatında kendilerine en uygun alana yönelmelerine yardımcı olacak faaliyetlerde bulunmaları amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

   

  İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER

  İktisadi ve İdari İlimler Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında tecrübeli kişilerin deneyimlerinden ve mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp, ilgi alanları doğrultusunda üniversite ve iş hayatında kendilerine en uygun alana yönelmelerine yardımcı olacak faaliyetlerde bulunmaları amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

   

  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

  Mühendislik Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında tecrübeli kişilerin deneyimlerinden ve mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp, ilgi alanları doğrultusunda üniversite ve iş hayatında kendilerine en uygun alana yönelmelerine yardımcı olacak faaliyetlerde bulunmaları amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

   

  EĞİTİM FAKÜLTESİ

  Eğitim Fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında tecrübeli kişilerin deneyimlerinden ve mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp, ilgi alanları doğrultusunda üniversite ve iş hayatında kendilerine en uygun alana yönelmelerine yardımcı olacak faaliyetlerde bulunmaları amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

 • Program İçeriği

  • DERS ETABI
   • Her fakülte için 10 ders yapılacaktır.
   • Dersler 2 haftada 1 yapılacaktır.
   • İlk iki ders ilgili alanlarda okuyan üniversite öğrencileri ile yüz yüze yapılacaktır.
   • İki ders online akademik giriş dersleri yapılacaktır.
   • İki ders ilgili alanlarda çalışan kişiler tarafından yüz yüze yapılacaktır.
   • Bir ders “Dil Bilmenin Önemi Ve Mesleğe Katkısı” söyleşisi yapılacaktır.
   • Son üç ders ilgili alanlarda mesleğinde uzman kişiler tarafından yapılacaktır.

   SOSYAL FAALİYET

   Ders etapları arasında öğrencilerle; Sokak hayvanı edinme ve besleme, Okçuluk sportif etkinliği, Yaşlı bakım evi ziyareti gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir.

   TEKNİK GEZİ ETABI

   Projeye kabul gören öğrencileri ile ilgili fakültelerin çalışma alanlarına teknik gezi gerçekleştirilecektir.

   KAMP ETABI

   Proje sonunda öğrencilere Gönüllük Eğitimi ve Sertifikaların verileceği 3 günlük bir kamp düzenlenecektir.

 • Program Takvimi

  Bu Fakülte Benim Başvuru Başlangıç 23.08.2021
  Bu Fakülte Benim Başvuru Bitiş 05.09.2021
  Açılış Programı 12.09.2021
  Ders Etabı Başlangıç 13.09.2021
  Ders Etabı Bitiş 29.12.2021
  Teknik Gezi 03.01.2022
  Kamp Etabı 11.02.2022

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.