Samsun’da Atakum Belediyesi, Samsun İl Temsilciliğimiz ve Atakum Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa başlattığı Yaz Okulu’na katılan öğrenciler, Kur’an-ı Kerim derslerine başladı.

Atakum Belediyesi, Samsun İl Temsilciliğimiz ve Atakum Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa açtığı yaz okuluna katılan 11 ile 18 yaşları arasındaki 150 öğrenci Kur’an-ı Kerim öğrenmeye başladı.

KUR’AN-I KERİM DERSLERİ BAŞLADI

Yaz okuluyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, açılan kayıtlara yoğun bir başvuru geldiğini belirterek, “11 ile 18 yaşları arasında erkek öğrencilere yönelik açılan yaz okulumuza 150 öğrencinin kaydını yaptık. Atakum Belediyesi ve Atakum Gençlik Merkezi’nin de katkılarıyla düzenlenen yaz okulumuzda 150 öğrencimiz, Kur’an-ı Kerim öğrenmeye başladı. Burada yaz ayını verimli geçirecek öğrenciler, inşallah ülkenin geleceğinde rol aldıklarında bugünkü eğitimleri ışığında çalışma yapacaklar” dedi.

6

24 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK

20 Haziran’da başlayan yaz okulunun 24 Temmuz’da sona ereceğini söyleyen Samsun İl Temsilcimiz Hakan Durmuşoğlu, “Yaz boyunca, Kur’an-ı Kerim dersleri, Peygamber Efendimiz (SAV) hayatı, itikat, ibadet ve ahlak konuları işlenirken, futbol, okçuluk, bilgi yarışması, vapur gezisi, film gösterimi, yüzme, play station, binicilik, bowling, kültürel gezi ve seminerler de gerçekleştirilecek” diye konuştu.

Hakan Durmuşoğlu, TÜGVA olarak yürüttükleri projeye destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı’ya teşekkür ederek, “Yaz okulu projemizi ilk açtığımızda sayın İshak Taşcı gereken desteği vereceğini ve gelecek nesiller adına önemli bir hizmet olacağını söyledi. Bizlere her konuda destek olan İshak Taşcı’ya ve Atakum Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Irmak’a teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu ortak projeyle inşallah gelecekte bu ülkeyi güzel günler bekleyecek” dedi.