Vakfımızın davetlisi olarak Kırıkkale’de düzenlenen “15 Temmuz Yeniden Diriliş Konferansı”na konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz, “O gün Allah bizim kalplerimizden korkuyu aldı. Bizim tarihte destanlar yazmamızın en büyük sebebi ölümü öldürmemizdir. Bir millet korkmadığı için yükselir, şan verir tarihe” dedi.

Geçen sene yaşanan ve insanlarımızın büyük özverisiyle engellenen darbe girişiminin konuşulduğu “15 Temmuz Yeniden Diriliş Konferansı”nın konuşmacısı Küçükyılmaz, “Bugün üzerinden bir buçuk yıl geçmiş olmasına rağmen 15 Temmuz’u önemli bir dönüm noktası olarak kodlamış bulunuyoruz. 15 Temmuz’u ne kadar konuşsak azdır ne kadar anlatsak azdır çünkü belki de yüzde 90’ımızın hayal bile etmeyeceği bir olayı yaşadık 15 Temmuz 2016 gecesi. O gün Allah da bizim kalplerimizden korkuyu aldı. Allah’ın bir milletin kalbinden korkuyu alması pek az millete nasip olan bir niteliktir. Bizi bu topraklarda yaşayan milleti farklı kılan da işte budur kardeşlerim. Biz tarihte kas gücümüz çok fazla olduğu için veyahut çok uzun boylu olduğumuz için çok dayanıklı olduğumuz için destanlar yazmadık. Bizim tarihte destanlar yazmamızın en büyük sebebi ölümü öldürmemiz, korkuyu öldürmemizdir. Bir millet korkmadığı için yükselir, şan verir tarihe” diye konuştu.

“Biz bin yıldır bu topraklardayız, bunun sebebini düşündünüz mü?”

Türk milletinin Anadolu’da uzun yıllardır hüküm sürdüğünü söyleyen Dr. Küçükyılmaz, “Bu topraklarda bu millet bin yıldır ayakta kalabiliyorsa ki tarihte hiçbir toplum bizim kadar bu topraklarda ayakta kalabilmiş, hüküm sürebilmiş değil. Hititler, Frigler, Medler, Persler, Mezopotamya’dan gelenleri de dâhil ediyorum veya Yunanlılar da bu topraklara gelip geçiyor zaman zaman. İskender döneminde Makedonlar da gelip geçiyor değil mi? Bunların hepsinin ömrü 150-200 yıl en fazla. Biz bin yıldır buradayız. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Bu millet burada 1000 yıl nasıl durdu? Şahadet arzusu ve ölümü öldürmek, onlar Cenab-ı Hakk’ın bize verdiği nimetler. Biz Malazgirt’in bir efsane olmadığını, Çanakkale’nin bir hikâye olmadığını Kurtuluş Savaşı’nın, Dumlupınar’ın, Sakarya’nın bir fasarya olmadığını 15 Temmuz gecesi gördük işte. Bizi ayakta tutan bu şey bu toplumun irfanıdır” şeklinde konuştu.