Vakfımızın Yükseköğrenim Koordinatörlüğü tarafından 28 Ocak – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da organize edilen Aksiyon Akademi kampı, 155 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti. Aksiyon Akademi kapsamında, bir gencin sahip olması gereken ufuk ve düşünme şuuruna yönelik faaliyetler düzenlendi.

Kim Var Diye Sorulduğunda “Ben Varım” Diyebilen Bir Gençlik

Aksiyon Akademi kampı boyunca katılımcılara Kudüs, 15 Temmuz ve Darbeler Tarihi, Sünnete İttiba, Siyasetimizin             Fikri ve İçtimai Temelleri, Bakış Açısı, Müslüman Olmam Neyi Gerektirir, Yerlilik ve Millilik, Yöneticiye Tavsiyeler, Medeniyet Ekseninde Siyaset Anlayışımız, Tarih Bilinci, İslami Hareketlerin Tarihi gibi konular hakkında seminerler verildi. Bu seminerle birlikte temel dünya görüşümüzü ortaya koyan 7 farklı Çağrı Dersi yapıldı. Aksiyon Akademi programına alanında uzman birçok konuşmacı katılarak bilgi ve deneyimlerini üniversite öğrencilerinin istifadesine sundu.

“Biz göğü, yeri ve bu ikisi arasında olanları oyun olsun diye yaratmadık.” ayetinde açıkça belirtildiği üzere insanlar Allah’ı tanımak ve O’na kul olmak için yaratılmıştır. Buradan yola çıkarak, katılımcılara Kur’an-ı Kerim dersleri verildi. Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyen öğrenciler program süreci içinde akıcı bir şekilde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Bunun yanı sıra, Aksiyon Akademi programında fıkıh, akaid ve ilmihal dersleri verildi. Pek çok kitap okunarak, tahliller yapıldı.

Sosyal Etkinlikler ile Kardeşlik ve Samimiyet Pekiştirildi

Yoğun eğitimlerin yanında katılımcılar; Antalya’nın doğal güzelliklerini görme fırsatını yakaladı ve sosyal etkinlikler ile kampın tadını çıkardı. Paintball, basketbol müsabakalarının yanı sıra Düden Şelalesi’ne de bir gezi düzenlendi.

Akademi süresince maneviyat odaklı verilen eğitimlerin yanında yeni dostlukların kurulduğu kamptan katılımcılar hoş anılarla ayrıldı. Vakfımızın ilgi gören programlarından Aksiyon Akademi’nin yaz aylarında da yapılması planlanıyor.