Vakfımızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu Gencin Bir Derdi Var” çağrımıza burs bağışıyla destek oldu.

Vakfımız tarafından oluşturulan “Bu Gencin Bir Derdi Var” projesi kapsamında, hayırseverler ile burs ihtiyacı olan yoksul öğrenciler buluşturuluyor.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, yaptığı açıklamada, gençleri temsil eden bir vakıf oldukları için öğrencilerin her türlü sıkıntısını daha yakından görme imkânı elde ettiklerini belirterek, sorunların en çok yurt ve bursların başvuru sürecinde yaşandığını dile getirdi. Gençler tarafından yaşanan mağduriyetlerin paylaşıldığı çok sayıda mailin vakıflarına ulaştığını aktaran Emanet, “Bunların içinde yedi kardeş olan, asgari ücretle geçinen insanlar var. Yüzde 100 burslu ve başarılı bir öğrenci olduğunu yazan, ‘Eğitim ve öğretim hayatıma devam etmek istiyorum ancak bu konuda ailemden hiçbir destek almıyorum’ diyen öğrenciler var. Bu sıkıntılar bizde birikti ve gençlerin bir derdi olduğunu anladık, iletişim bilgilerini alıp, TÜGVA olarak ‘Bu Gencin Bir Derdi Var’ projesini başlattık” ifadelerini kullandı.

“İnsanlar verdikleri bursların doğru yere gittiğini bilmek istiyor, bu yüzden TÜGVA’nın şeffaf burs sisteminde, bursların hangi öğrenciye gittiği biliniyor” diyen Emanet, yoksul öğrencilere yardım etmek isteyen hayırseverleri TÜGVA’ya davet etti. Projeye destek olmak için bağışlar; yarı çeyrek burs (25 TL), çeyrek burs (50 TL), yarım burs (100 TL) ve tam burs (200 TL) olmak websitemiz üzerinden online olarak da yapılabilecek.

Online bağış için tıklayınız. 

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ:

Albaraka / Fatih Şubesi

IBAN NO: TR85 0020 3000 0269 6175 0001 67

HESAP ADI: TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI