Balıkesir gençliğinin vaktini dolu dolu geçirebileceği, il merkezinde yer alan yeni mekânımızın açılışı, Mütevelli Heyeti Üyemiz Bilal Erdoğan ve Vakıf Başkanımız İsmail Emanet ve il protokolünün katılımıyla yapıldı.

17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anılmasıyla başlayan açılış töreninde konuşma yapan Bilal Erdoğan, dünyada milli gelire oranla kişi başına en yüksek dış yardımı yapan ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, “Biz dünyanın en büyük ekonomisi değiliz ama Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın gönlü en geniş milleti olduk. Son 100-150 yıldır hâkim olan Batı medeniyeti artık bir ümit vaat etmiyor” dedi.

Erdoğan, bütün gençlerimizin inançlı, şuurlu, geçmişiyle barışık ve değerleriyle yoğrulmuş bir şekilde geleceğini kurması için çalışan bir vakıf olduklarını da ifade etti.

Vakfımızın Başkanı İsmail Emanet, gençlerle birlikte birçok alanda projelere imza attıklarını belirterek, “Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için, özgüveni yüksek, donanımlı, milli manevi duygulara sahip, vatanına, milletine hizmet edecek gençlerin yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şu anda 81 ilde 230 ilçede hizmet veriyoruz” diye konuştu.