Vakfımızın Yozgat İl Temsilciliği açılışına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TÜGVA’nın Türkiye’de yerli ve milli olan düşüncenin en büyük güç kaynağı olduğunu ifade ederek, hiç kimsenin kendi çıkarları için kullanamayacakları bir gençlik istediklerini ifade etti.

Vakfımızın temsilcilik açılışına, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı konuşmada, Türkiye Gençlik Vakfı’nın aklı, kalbi ve irfanı hür her şeyi soran, sorgulayan aklına ve kalbine yatmayanlara da itirazını en gür sedayla söyleyen özgür bir gençlik yetiştirmesi gerektiğini belirterek, “Bizim buna gerçekten ihtiyacımız var. Yozgatlılar da bu ocağı tüttürmek için elinden gelen her türlü desteği, katkıyı verecektir. Bu vakfın Türkiye’de yerli ve milli olan düşüncenin en büyük güç kaynağı olduğunu asla unutmamalıyız. Milletini, devletini seven, Allah’ına, kitabına inanan ve bağlı olan bu ülkenin değerlerini muhafaza eden, yücelten gelecek nesillere büyük bir imanla ve aşkla aktaran başkalarından gelecekler karşısında korkmayan, kendi değerlerini her daim yükselten ve onunla onur duyan öz güveni yüksek bir gençlik elbette ülkemiz için son derece önemlidir. Türkiye’de üniversitelerimizin sayısı arttı. Her ilimizde üniversite var. Okullaşma oranımız yükseldi. Ama entelektüel boyutumuzun da ileri boyutta olması gerekiyor” diye konuştu.

“Hiç kimsenin çıkarları için kullanamayacağı bir gençliğe ihtiyacımız var”

Terör örgütlerinin, dış güçlerin kullandığı bir gençlik değil, ellerine satır verip dükkânları, insanları doğratmaya, yıkmaya yöneltilen bir gençlik değil, fikriyle, ilmiyle pek çok sahip olduğu güzelliklerle rekabet ve mücadele eden bir gençlik istediklerini ifade eden Bakan Bozdağ, “Kimsenin kullanamadığı bir gençlik. Böyle bir gençliğe bizim ihtiyacımız var. Allah’a şükür her ne kadar terör örgütleri Türkiye’de bazı gençlerimizi kör ideolojilerine inandırıp, onları aklen ve kalben rehin alsalar da bu milletin gençliğinin kahir ekseriyeti onların izinden gitmedi” şeklinde sözlerini tamamladı.

“Bu güzel mekânları kardeşlerimizin en güzel çağlarını Hak yol üzere yaşamaları için hizmete sunuyoruz”

İl temsilciliğinin hayırlı olmasını dileyerek, vakfımızda makam, mevki, as ve üs hiyerarşisinden ziyade kardeşlik ve davadaşlık hukuku olduğunu belirten Vakfımızın Genel Başkanı İsmail Emanet, “Üstat Necip fazıl’ın Gençliğe Hitabesi’nde ifade ettiği gibi, ‘Zaman bendedir ve mekân bize emanettir’ şuuruyla hareket ederek, bu güzel mekânları kardeşlerimizin en güzel çağlarını Hak yol üzere yaşamaları için hizmetlerine sunuyoruz. Entellektüel birikim, kardeşlik, yardımlaşma, ahlak ve maneviyat takviyeleriyle TÜGVA’nın tedrisatından geçen gençlerimizin, toplumun ihtiyaçlarına milli duygularla cevap verecek, bireyler olmasından şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da TÜGVA’nın Yozgat’ta faaliyet gösterecek olmasından dolayı memnun olduğunu belirterek, “Ülke olarak 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Gençlerimiz o gün bizim yanımızdaydı. Bundan sonra bizde onların yanında olacağız. Gençlerimizi nitelikli bir şekilde yetiştirmek istiyoruz. TÜGVA’da bunun araçlarından bir tanesi olacak” dedi.

Konuşmaların ardından TÜGVA Yozgat İl Temsilciliği açılışı yapıldı. Açılıştan sonra, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Yurtnaç ve beraberindekiler, TÜGVA’yı gezerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti.