Bağışçımız ol

TÜGVA VAKIF ÇALIŞMALARINA DESTEK OL

TÜGVA ailesi olarak; gençlerimizin manevi ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetler düzenliyor, her alanda donanımlı yetişmeleri adına projeler geliştiriyoruz.

Türkiyemizin geleceği olan, aktif iyilikle, güzel ahlakla ve kardeş olmanın bilinci ile anlamlı hedefler peşinde koşan, dünyanın bu halini değiştirmeye yatkın ve ümmetin derdini taşıyan gençlerimiz için vakıf çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Ortaokul, lise, üniversite ve çalışan gençlik olmak üzere tüm gençlerimizle; akademiler, yaz okulları, seminerler dizisi, eğitim kampları gibi birçok farklı faaliyet ve proje ile samimi ve kuvvetli bir bağ kuruyoruz. Gençler olarak gençlik için çalışıyor, her geçen gün artan motivasyonumuz ile Türkiye’nin geleceğini değiştirme yolunda adım adım ilerliyoruz.

Sizler de yeni nesil gençliğin yetişmesi adına yapılan çalışmalara destek olmak ister misiniz?

Vakıf çalışmalarımıza aylık olarak destek olmak için tıklayınız. 

Banka Bilgilerimiz

Albaraka / Fatih Şubesi

IBAN NO: TR63 0020 3000 0269 6175 0001 75

 

BURS BAĞIŞI

TÜGVA YÜKSEKÖĞRENİM BURSU 

Türkiye Gençlik Vakfı kendini daima geliştiren, başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere öğrenim bursu ile destek olur. Vakfımız; maddi imkânları sınırlı gençlerimize burs imkânı sunarak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, gençlerimizi topluma yararlı hale getirmek, öz güveni yüksek bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacındadır.

BURS FONU (KAYNAĞI) 

Hayırsever insanlar ve kurumlar tarafından bağışlanan burslar, insanlığa hizmet için eğitim gören gençlerimize vakfımız aracılığı ile ulaştırılmaktadır.

ÖĞRENCİ VE BAĞIŞÇI BULUŞMASI

Bağışçı talep ettiği zaman burs verilen öğrencinin bilgileri kendisine iletilecek ve takibini yapabilecektir.

BURS MİKTARI VE ÖDEME SİSTEMİ

Yıllık burs ücreti 5000 TL olup her öğrenciye 10 ay boyunca aylık 500 TL verilecektir.

“Burs vermek istiyorum fakat hepsini bir anda ödeyemem” diyen bağışçılar için;

TAM BURS: 5.000 TL

YARIM BURS: 2.500 TL

ÇEYREK BURS: 1.250 TL

YARI ÇEYREK BURS: 625 TL

Ödeme Seçenekler, 1- Aylık Düzenli Ödeme başlığı altında bulunan içerik şu şekilde değiştirilecektir;

Burs Bağışı sayfası üzerinden ödemeler aşağıdaki miktarlarda yapılmaktadır;

TAM BURS: Aylık 500 TL

YARIM BURS: Aylık 250 TL

ÇEYREK BURS: Aylık 125 TL

YARI ÇEYREK BURS: Aylık 62.5 TL

Burs Bağışı sayfamızdan tüm burs çeşitlerimiz (Tam, Yarım, Çeyrek ve Yarı Çeyrek)  için 10 aylık sponsorluk şeklinde aylık küçük ödemelerle gönderim yapabilirsiniz.

2-  TEK SEFERLİK ÖDEME:

Tüm burs çeşitleri (Tam, Yarım, Çeyrek ve Yarı Çeyrek) için tek seferde Online bağış sayfamız üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Online ödeme sistemimiz üzerinden ödeme yapabildiğiniz gibi, burs banka hesabımıza havala veya EFT ile gönderim yapabilirsiniz. 

Albaraka / Fatih Şubesi

IBAN NO: TR85 0020 3000 0269 6175 0001 67

HESAP ADI: TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI

KURBAN BAĞIŞI

Teslimiyetin, Allah’a (c.c.) yaklaşmanın vesilesi olan ‘’Kurban Bayramına’’ kavuşmak üzereyiz. Sözlük anlamı ‘’Yaklaşmak’’ olan ‘’Kurban’’ kelimesi içerisinde derin manalar barındırmaktadır. Müminlere yaklaşmak, gönüllere yaklaşmak ve en önemlisi de Rabbe yaklaşmak… İşte tüm bu manalar, bizlerin amelleriyle anlam bulmaktadır.

Kurban’ın toplumdaki kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun canlı kalmasına vesile olması sebebiyle; TÜGVA bu yıl da sizlerle gençlerimiz arasında gönül köprüleri kurmayı hedef edindi ve ‘’Bismillah’’ diyerek yola koyuldu.

‘’Bağışın Bir Sofraya Bayram Olsun’’ diyerek; Kurban bağışlarınızı, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ulaştırma görevini üstlendi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki başarılı, gayretli, milli-manevi değerlerimize saygılı ve ihtiyaç sahibi gençlere burs veren TÜGVA; Kurban bağışlarınızı gençlere ulaştırıyor ve onların mutluluğuna ortak olmayı amaçlıyor.

Bu yıl Kurban Bağışı hisse bedeli 7500 TL olup, Banka üzerinden yapılacak kurban bağışı için
Hesap Bilgimiz;
Hesap Adı: TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI
İBAN: TR80 0020 3000 0269 6175 0003 54
NOT: Banka üzerinden yapacağınız bağışlarda Açıklama kısmına AD-SOYAD ve İLETİŞİM NO yazmayı unutmayınız!

TÜGVA ZEKAT

 

Geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma, insanlığa değer katan bir gençlik için çalışan vakfımızda, gün geçmiyorki ilim öğrenen talebelerin maddi yetersizliklerine şahit olmayalım.

Bizlerde biriken bu taleplere bir çözüm üretmekle yükümlüyüz. Bir vakıf olarak, toplum olarak…

İslam’ın esas vecibelerinden birini yerine getirdiğimiz Ramazan ayında gelin siz de fitre, zekat ve sadakalarınızla bu gençlere yardımcı olun. 


Sadaka

Allah rızası için yapılan maddi manevi her iyiliğe, sadaka denir.

Zekat

Zekâtın sözlük anlamı temizlemek, çoğalmak ve büyümek demektir. İslami anlamı ise, belirlenen ölçütlere göre zengin sayılan Müslüman’ın, seneden seneye malının 40’da birini Müslüman fakirlere Allah rızası için vermesidir.

Fitre

Fitre Ramazan ayında verilen, zekat verebilen kişilerin vermesi gereken bir sadaka türüdür. Bir kişinin bir günlük yemek masrafı olarak belirlenir. Her yıl belirlenen bu taban miktarınca, yine zekat almaya hakkı olanlara verilir. Sadece Ramazan ayında verilen fitreyi, zekat veremese de fitre miktarını verme durumu olanların da vermesi güzel bir ibadettir.

 

Bu konularla ilgili Hadisi Şerifler şu şekildedir;

“Hastayı sadakayla, malı zekâtla koruyun!” [Deylemi]

“Sadaka verenin rızkı artar ve duası kabul olur” [İbni Mace]

“Sıkıntılarınızı sadakayla önleyin.”[Deylemi]

“Rızkının bol olmasını isteyen sadaka versin.” [Deylemi]

“Sadaka vererek rızkınızı bollaştırın.” [Beyheki]

“Sadaka-i fıtrzenginlerinize bir tezkiyedir. Fakirleriniz de verirse, Allahü teâlâ onlara daha çoğunu verir.” [Ebu Davud]

 

Bu konularla ilgili Kuran-ı Kerim’deki ayetler şu şekildedir;

“Hidâyet ve müjde namaz kılan, zekât veren müminler içindir” (Lokmân 31/3-4)

“Yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz iyi olmak demek değildir. Asıl iyi olan, Allah’a, âhiret gününe, meleklere, kitaba, peygamberlere inanan, yakınlarına, yetimlere, düşkünlere, yolculara, yoksullara ve kölelere sevdiği maldan harcayan, namaz kılan ve zekât verenlerdir” (el-Bakara 2/177)

“Ey inananlar! Kazandıklarınızın iyilerinden ve size yerden çıkardıklarımızdan sarfedin. Gözünüzü yummadan ve severek alamayacağınız derecede kötü ve değersiz şeyleri vermeye kalkmayın. Allah’ın müstağni ve övülmeye lâyık olduğunu bilin.” (el-Bakara 2/267).

“Sadakaları açıkça verirseniz iyi olur. Eğer onları yoksullara gizlice verirseniz sizin için daha iyidir. Böyle yaptığınız için Allah sizin günahlarınızı bağışlar. Allah yapmakta olduklarınızı noksansız bilir” (el-Bakara 2/271).

“(Yapacağınız hayırlar) kendilerini Allah yoluna adamış, Allah’a taattan başka düşüncesi olmayan, o sebeple yeryüzünde dolaşıp kazanmaya imkân bulamayan, durumunu bilmeyen kimselere karşı gösterdikleri iffetten dolayı onlarca zengin sanılan fakirlere verilmelidir. (Habibim) sen onları görünce yüzlerinden tanırsın. Çünkü onlar yüzsüzlük ederek insanlardan istemezler. Yaptığınız ve yapacağınız hayırları Allah eksiksiz bilir ve karşılığını verir.” (el-Bakara 2/273)

 “Rahmetim her şeyi kuşatmıştır. Ben onu, sakınan, zekât veren ve ayetlerime iman edenlere has olmak üzere tesbit edeceğim” (el-A‘râf 7/156).

“Sizin dostunuz ancak Allah, O’nun elçisi ve boyun bükerek namazı kılan, zekâtı veren müminlerdir.” (el-Mâide 5/55)

 

Online bağış için tıklayınız

Albaraka / Fatih Şubesi

IBAN NO: TR85 0020 3000 0269 6175 0001 67

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlama vizyonunu taşıyan vakfımızdan hayırseverlere açık mektup:

“Türkiye’nin kaderini değiştirmeyi kendine misyon edinmiş, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan donanımlı gençliğe güven duyuyor musunuz?” İşte bu sorunun cevabını vermek üzere, “Türkiye’nin Gençliğine [Geleceğine] Güven” sloganıyla gençlerin eğitim hayatlarına destek olmak adına bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatıyoruz.

Türkiye Gençlik Vakfı olarak kendini daima geliştiren, başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere öğrenim bursu ile destek olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde, gençlerimizin derdine ortak olmak ve insanlığa değer katan bir anlayışla kendilerini geliştirmelerini sağlamak adına çalışmalarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz.

Gençleri, hem bugüne hem de yarınlara hazırlarken; fark ettiğimiz bir gerçek var ki gençliğe güvenerek katkı sağlayan bağışçılarımızın edindiği mutluluk, eşsiz bir deneyim olarak tanımlanıyor. Bugüne kadar destekleri ile gençlerimizin eğitim hayatına devam etmeleri adına bağışta bulunan hayırsever yüreklere diyoruz ki:

“Bir umut size yazmak istedim” diyerek burs talebinde bulunan gençlerimizi geri çevirmek istemiyoruz. İşte bu arzumuz için sizin desteklerinize ihtiyacımız var.

Türkiye’nin gençliğine [geleceğine] güvenin. BURS yaz 8765’e gönder, 5 TL ile destek ol.

Gönlünü sadece buraya çevir, dünya meşgalesinden bir nebze olsun sıyrıl ve derdimize kulak ver.

Bildiğimiz bir gerçek var ki gençlerine güvenen bir Türkiye’nin büyük hayallere erişmesi güç değil.

Bu gerçeğe nasıl mı ulaştık peki?

İşte bunun için en başa dönmeliyiz. Çünkü kendimize “doğru yaşam” kuralları belirledik. Sağlıklı ve mutlu bir hayatın iyiliklerle donatılmış bir hayata denk düştüğüne inandık. Şüphe yok ki inandığımız kadar dünyayı doğru okuyabiliyoruz.

Dünyayı doğru okuyan her vicdanlı insan bir gencin hayatına destek olmanın, kapanmaz bir hayır kapısı olduğunu bilir.

Hayırsever olmak artık güzel yürekli bir insan olmanın gereği iken, biz istedik ki Türkiye’nin gençliğine sponsor olan bağışçılarımız adına bir fidan dikelim.

Bu fidan sulansın, filiz versin, dalları çıksın ve büyüsün ki göğe doğru erişsin.

Hayal ettik ki bu ağaç hayatta olduğu müddetçe, gençlerimizin derdine ortak olmanın nasıl paha biçilemez bir duygu olduğunu bağışçılarımıza hatırlatsın.

Çünkü burslarınızla bir nesil yetişiyor, bir orman yeşeriyor.

Bağış için tıklayınız.

*Bir yıl içerisinde 2000 TL üzerinde öğrencilerimize burs bağışında bulunan hayırseverler adına fidan dikimi 4 Mayıs 2019 tarihinde yapılmıştır.

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.