Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslar arası Türk Demokratlar Birliği (UID) tarafından “Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüsü” sloganıyla gerçekleştirilen “10 Bin Yüz Güldürüyoruz” projesi ile binlerce çocuğun yüzü güldürüldü.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslar arası Türk Demokratlar Birliği (UID) tarafından gerçekleştirilen projeyle Avrupa’nın 33 bölgesi ve Türkiye’nin 33 ili kardeş ilan edildi. Projede özellikle yetim öksüz, şehit ve gazi yakını, hastanede tedavi gören çocuklar başta olmak üzere on binlerce çocukla bayramlaşma gerçekleştirildi.

“GÖNÜL KÖPRÜSÜ”

Projede yer alan “Gönül Köprüsü” etkinliği ile gerçekleştirilen büyük buluşmaya kısa zamanda gösterilen yoğun ilgi sayesinde hedeflenen 10 bin çocuk sayısı, 15 bini geçti.

İki genel başkanın kaleme aldıkları ortak bayram tebrik mesajında, “Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle tebrik ederiz. Bayramın sizlere, ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ederiz. Bu vesileyle Avrupa’daki vatandaşlarımızla Türkiye arasında kurulu olan kardeşlik bağının daha da güçlenerek devam etmesini temenni ederiz.” ifadelerine yer verildi.

1000 KİŞİLİK DİJİTAL BAYRAMLAŞMA

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslar arası Türk Demokratlar Birliği (UID) tarafından gerçekleştirilen projede; Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü Avrupa ve Türkiye arasında dijital bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Dijital bayramlaşma programına, iki genel başkanın yanı sıra Avrupa ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden çocuklar aileleriyle birlikte katılım sağladı.

Programa; TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Şen, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, UID Genel Başkanı Köksal Kuş, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Beşinci, UID Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Günaydın katılım gösterdi. Bayramlaşma programında projeye dahil olan tüm bölgeler ve İl Başkaları da katılım sağladı.