Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilciliği tarafından Beden Dili ve İmaj Yönetimi konulu bir konferans düzenledi.

Eğitimci – Yazar Serkan Ekmen’in verdiği konferans, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. “Hayat Amacınız Nedir?” sorusuyla konuşmasına başlayan Ekmen, katılımcılardan gelen cevaplarla hayat amacının neden belirlenmesi gerektiğini örneklerle açıkladı. Tokalaşma teknikleri ile devam eden konferansta, ilk tanışma esnasında tokalaşma şekli; beden ve imaj yönünden ele alındı. Özellikle bürokraside tokalaşma şeklinin öneminden bahseden Serkan Ekmen, bürokratların dış görüşmelerinde verilen fotoğraf karelerinden ne anlam çıkarılabileceğinin bilgisini verdi.

Farkında olunmadan yapılan beden dili kullanımları, yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı. Sahiplenme duygusunun ifade edilişi ve kişisel bölgeler gibi konular da ele alındı. Örneklerle sahiplenme duygusunu anlatan eğitimci Ekmen, özel bölgenin 50 cm, kişisel bölgenin 120 cm ve sosyal bölgenin de 360 cm mesafe olduğunu anlattı. Karşımızdaki kişiyle samimiyet düzeyine göre kişisel bölgelere dikkat etmenin önemi ifade edildi.

Katılımcıların memnun kaldığı konferansın ardından Vakfımızın Antalya İl Temsilcisi Levent Ortak, eğitimci-yazar Serkan Ekmen’e teşekkür ederek, en kısa zamanda bu eğitimi yinelemek istediklerini ifade etti.