Vakfımızın organize ettiği ufuk, düşünme ve hareket şuuru kazandırmayı hedefleyen Aksiyon Akademisi birbirinden değerli konukların öncülüğünde, ülkemizin dört bir yanından gelen değerli katılımcılarla gerçekleşti.

27 Ocak- 3 Şubat tarihlerinde Tuzla Gençlik Kamp alanında başlayıp, Tügva Florya Yurdumuzda devam etti. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği din, tarih, teşkilat ve fikriyat gibi disiplinler arası eğitimlerle programlanan akademiye, mülakatlardan başarılı olan sınırlı bir kontenjanda üniversite öğrencisi katıldı. Birbirinden değerli konukların destek verdiği akademiye, Başkanımız İsmail Emanet, Nurettin Yıldız, Selim Seyhan, Yusuf Kaplan, Prof. Dr. Recep Şentürk, Dr. Ahmet Yiğitalp, Mustafa Şen, İhsan Aktaş, Selim Cerrah, Salih Eğridere ve Osman Nuri Kabaktepe gibi başlıca isimler katıldı.

Yoğun eğitimlerin yanında katılımcılar; okçuluk, paintball, yüzme, futbol, voleybol, basketbol gibi saha sporlarının yanında sabah yürüyüşleriyle günün yorgunluğunu attılar. Tuzla Gençlik Kamp alanında başlayan programımız, ikinci gece olumsuz hava şartları nedeniyle kamp ateşinde söylenen marşlarla buraya veda etti. Hız kesmeden Tügva Florya Yurdu’nda yoğun tempoyla eğitimlere devam edildi.

Akademi süresince maneviyat odaklı verilen eğitimlerin yanında yeni dostlukların kurulduğu kamptan katılımcılar hoş anılarla ayrıldı. Çeşitli mecralardan gelen yoğun talep doğrultusunda Aksiyon Akademisi’nin önümüzdeki yaz sezonu tekrar yapılması planlanıyor.