1988 yılından beri çözümsüz bir şekilde günümüze kadar gelen ve donmuş bir çatışma olarak nitelendirilen Dağlık Karabağ meselesi, 32 yıl sonra Azerbaycan ordusunun başarılı operasyonuyla kısa bir süre içinde Azerbaycan lehine çözüme kavuşturuldu.

Bu zaferin ardından TÜGVA bir ilke daha imza attı; iki devlet bir milletin gençlerini aynı yarışmada buluşturdu.

KARABAĞ ZAFERİ LİSELİ GENÇLERİN GÖZÜNDEN RESMEDİLDİ

Karabağ Zaferini liseli gençlerin gözünden ve hayal güçlerini yansıttıkları resimlerden görmek için düzenlediğimiz “Karabağ Zaferi Resim Yarışmasına” gençlerimiz ilgisi oldukça yoğundu. Azerbaycan Gencler Fondu ve TÜGVA ortaklığında gerçekleştirilen projede dereceye giren ilk 3 gencimize ödül olarak Azerbaycan gezisi verildi.

Yarışma sonucunda Azerbaycan gezisine gitmeye hak kazanan gençlerin yanı sıra  Azerbaycan’dan yarışmaya katılan ve dereceye giren 3 genç de Türkiye’de gezisi kazandı.

ZAFERİN SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

İşgalci Ermeniler’in 26 Şubat 1992’de Azerbaycan halkına yaptığı soykırımı unutmayan Türkiye Gençlik Vakfı, Ayasofya Camii’nde kılınan sabah namazının ardından, Hocalı Soykırımı için basın açıklaması yaptı.

Azerbaycan Gençlik Fondu Başkanı Sn. Farid Jafarov, Milletvekili Sn. Nagif Hamzayev, o gece bu katliama şahit olan Hezangül Emirova’nın da katıldığı basın açıklamasının ardından TÜGVA Genel Merkez binasındaki “Karabağ Zaferi Resim Yarışması” segisinin açılışı yapıldı. Yarışmada dereceye giren resimlerin de yer aldığı sergide gençlerin gözünden birlik, kardeşlik ve zafere bir kez daha tanık olundu.