TÜGVA Adana İl Temsilciliğimizin bu yıl ikincisini düzenlemiş olduğu 5 Ocak İller Arası Karate Şampiyonası binlerce sporcumuzun katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 4000 sporcumuzun katılımıyla 11-13 Ocak tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda Karate Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. Vatandaşlarında yoğun katılım sağladığı şampiyona için spor salonu dışında da etkinlik alanı kuruldu. Yapılan müsabakalara 4000 sporcu, 70 hakem, 10.000 seyirci katılım sağladı. Kıyasıya mücadele eden başarılı sporcularımıza toplamda 500 tane madalya ve 200 tane kupa takdim edildi.

Spordan Kültüre, Sanattan Bilime, Teknolojiden Eğitime Her Alanda Çalışmalar Yürütüyoruz

TÜGVA Adana Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu 5 Ocak İller Arası Karate Şampiyonası’nda konuşan Adana İl Temsilcimiz Emrah Sancar, “TÜGVA Adana ailesi olarak değişen ve gelişen dünyanın dinamik, enerjik ve aksiyoner gençlerin omuzlarında mamur edileceğinin bilincindeyiz. Spordan kültüre, sanattan bilime, teknolojiden eğitime her alanda çalışmalar yürütüyoruz. Ortaokuldan liseye, üniversiteden iş dünyasına, bütün gençliği kucaklamak; üreten, proje geliştiren, fikirler oluşturan her kardeşimize bir fırsat sunmak ve dahi geleceğin şuurlu neslini yetiştirmek gayesiyle bu tür organizasyonları canı yürekten destekliyor ve sayısını arttırmak adına gayret sarf ediyoruz” dedi.