Gençlerle birliktelik yolunda üstün gayretle çalışan TÜGVA gönüllülerimiz, İl Temsilcilerimiz ile gençlik iftarında bir araya geldik. Türkiye’ nin dört bir yanından gelen gönüllülerimiz iftar soframızda Ramazanın bereketini, muhabbetini, samimiyetini paylaştı.

Gençlik İftarı Boğaziçi’ nin yanı başında Üsküdar’ ın manevi atmosferi içinde Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Başkanımız İsmail Emanet gönüllülerimizi daha çok çalışmaya; insana, zamana ve mekâna anlam katmaya davet etti. Emanet: “Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Ramazan ümmetin ayıdır. Bu sebeple ölmeden önce kendimizi muhasebeye çekmek için Ramazan ’ı fırsat olarak bilmek gerektir. Ramazan ayıyla birlikte millet olarak ihtiyacımız olan paylaşma, sabır, yardımlaşma ve kenetlenme gibi insani değerleri tekrardan hatırlıyor ve hayatımıza tatbik etmeye çalışıyoruz. Bu ayda farklılıkları birer zenginlik olarak görüp yardımlaşmamız ve kenetlenmemiz artıyor; millet olarak tek vücut olduğumuzu hissediyoruz.” dedi.

Gün geçtikçe sayısı artan, her zaman dostluğun, kardeşliğin ve samimiyetin temsili olan gönüllülerimizle bağlarımızı kuvvetlendirdiğimiz bir iftar programı gerçekleştirdik.  Yalnızca Allah rızası gözeterek gecesiyle gündüzüyle büyük emek ve fedakârlık üzere gönlünü ortaya koyan kardeşlerimiz iyiliği yaymak üzere her yerde var olmaya ve çalışmaya devam ediyor.