TÜGVA’LI Gençler Sabah Namazı Buluşmalarına Devam Ediyor
Ayasofya Camii’nin ibadete açılması ile birlikte Türkiye Gençlik Vakfı’nın gelenek haline getirdiği; cuma günleri sabah namazında Ayasofya’da buluşma etkinliği, gençlerin katılımı ile her hafta düzenlenmeye devam ediyor.
24 Temmuz 2020 tarihinde; kutlu fethin sembolü olan Ayasofya Camii, kılınan cuma namazı ile birlikte tekrar ibadete açıldı. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’ İnsanlığın ortak mirası olan Ayasofya yeni statüsüyle herkesi kucaklamaya çok daha samimi özgün şekilde devam edecektir’’ vurgusunu yapmıştı. İbadete açılması büyük bir coşkuyla karşılanan Ayasofya Camii’nde, Türkiye Gençlik Vakfı da devamlı olarak etkinlikler gerçekleştiriyor.
Düzenlenen 43. Sabah Namazı buluşmasına farklı şehirlerden gelen yüzlerce genç katılım gösterdi. Bursa, Hatay, Kocaeli ve Samsun’dan gelen gençler kılınan sabah namazının ardından açtıkları pankartlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Kudüs İçin Nöbet Standı
Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu, Ayasofya’da kıldıkları namazın ardından Kudüs için nöbette olan, Sultanahmet meydanındaki TÜGVA İstanbul standını ziyaret etti. Yapılan bu ziyaret ile birlikte Kudüs için her zaman teyakkuzda olunduğu mesajı verildi.