Türkiye Gençlik Vakfı olarak ortaokul öğrencilerimize yaz tatillerinde okul yorgunluklarını çeşitli aktivite ve oyunlarla atacakları, arkadaş bağlarını kuvvetlendirecekleri, eğlenirken de kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirmeyi ihmal etmeyecekleri bir yaz okulu ve kamp programı planlıyoruz.

Yaz okullarımız, yerlerimize özgü aktivitelerin de genel olarak aktiviteleri şu şekilde;

Spor aktiviteleri, el sanatları, edep-adap sohbetleri, ahlak, iman, siyer, ilahi, marş, voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi, tırmanış, doğa ve kültürel geziler, satranç, mangala, paintball vs.

Hayal ettiğin yaz okulunu ve kampı yaşama zamanı gelmedi mi?

Türkiye Gençlik Vakfı olarak, geleceğin gençliğinde ahlakıyla, maneviyatıyla ve bilgi birikimiyle yer alıp, çevresine farkındalık katacak faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamak yegâne amacımızdır. Yaz okullarıyla çocuklarımızın tatillerini dolu dolu geçirmelerini hedefliyoruz. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir yaz okulu yaşayacaklar. Yaz okulları süresince oyunlar oynayacak, arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını güçlendirecek olan çocuklarımız nezih ortamlarda eğlenerek öğrenecek, tatillerini de hoşça geçirip unutulmayacak anlarını TÜGVA’lı yaz okulu liderleriyle yaşayacaklar. Sen de bize katıl ve geleceğin gençliğinde şimdiden yerini ayır…

Not: Kamplar il temsilciliklerimizin ortaokul koordinatörlükleri tarafından organize edilecektir ve her 10 öğrencimizle bir teşkilat üyesi (kamp lideri hamileri) kamplarda öğrencilerimize hamilik yapacaktır.

Kültürel ve Tarihi Geziler, okuma grupları, Kuran-ı Kerim’i güzel okuma, edep-ahlak dersleri, satranç, tırmanma, okçuluk, mangala, yüzme, futbol ve daha pek çok sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenecek. Hemen her kentte düzenlenecek yaz okullarında aktivitelere her il kendi imkânları nispetinde yer verecektir.

Ortaokul 5, 6, 7 veya 8. sınıf öğrencisi olmak

Ciddi Sağlık sorunları olmamak

Kampa katılacak öğrencilerimizin velileri “TÜGVA Yaz Okulu Muvaffakatnamesi” ni doldurmaları zorunludur. Muvaffakatname için TIKLAYINIZ.

15 Mayıs – 1 Temmuz arasında online olarak yapılacaktır veya il ve ilçe temsilciliklerimize müracaat edilecektir.

03- 28 Temmuz 2017(4 hafta)

Öğrenmek için il temsilcilikleriyle iletişim kurunuz.

Başvurular sona ermiştir.