Vakfımızın gelenekselleşen programlarından biri olan yaz ve kış kamplarımızda çocuklar düşünce dünyalarını geliştirip yeni spor dallarıyla tanışır ve de yeni arkadaşlıklar edinerek kamptan hüzünlü ayrılır.

Ortaokul öğrencileri için düzenlediğimiz 4 gün süren kampımıza 1546 öğrenci katıldı. Kamp süresince yeni arkadaşlıklar edinerek, aktivite ve gezilere katılan öğrenciler; aile ve okulları dışında ilk kez sosyalleşme fırsatı buldu. 25 ilde düzenlenen kamplarımızda kamp oyunları, sportif aktiviteler ve kültür sanat etkinlikleri yapıldı.

Çocukların zevkle katılarak eğitimini aldığı konular şu şekildeydi; tiyatro eğitimi, tarihi eser ve ören yerleri gezisi, kitap okuma yarışması, müze ve kütüphane gezisi, ebru çalışması ve değerler eğitimi.

Kış kamplarında kamp oyunları ve sportif aktivitelere de geniş yer verdik. Öğrenciler her ilde; okçuluk, basketbol, dövüş sanatları, kayak, voleybol turnuvaları, tenis turnuvası, bisiklet turu vb gibi sportif etkinliklerle çuval yarışı, akıl oyunları, matrak, mangala, jenga, halat çekme, izci oyunları, uçuş simülasyonu, badminton gibi pek çok oyunla eğlendi.

Grup aktiviteleriyle çocuklar hem bedensel gelişimleri hem de kendini ifade etme konusunda iletişim becerilerini geliştirdiler.