TÜGVA Şanlıurfa Temsilciliğimiz teröre karşı tek vücut olmak adına “Kardeşlik Yürüyüşü” düzenledi.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Şanlıurfa’ya giden üyelerimiz;  Rabia Meydanında bir araya geldikten sonra, “Ezelden ebede kardeşiz ve Kürtler, Türkler, Zazalar burada, tekiz, yekiz” yazılı dövizler ve büyük bir Türk bayrağı taşıyarak Atatürk Bulvarı’ndan Balıklıgöl’e kadar yürüdü.

Son zamanlarda meydana gelen terör olaylarının toplumdaki sosyal barışı tehdit altına alamayacağını kanıtlamayı hedefleyen “Kardeşlik Yürüyüşü”, saldırılara karşı verilecek en güçlü cevabın sivil iradenin inisiyatifini net bir biçimde ortaya koyması ile mümkün olacağını gösterdi. Yürüyüşün sonunda konuşma yapan Başkanımız İsmail Emanet, Türkiye’de yaşayan etnik kökenlerin “kardeşlik ruhu” üzerinde kenetlendiğini söyledi ve terör örgütü PKK ‘nın saldırılarına tepki gösterdi.

Bazı kirli ellerin tarih boyunca bu coğrafyada emellerinin bulunduğunu ifade eden  Emanet, şunları kaydetti:

“Şehitler de versek gazilerimiz de olsa, tarih boyunca gösterdiğimiz ihtişamlı direnişimiz gerek devletimiz gerekse halkımız tarafından sürdürülmektedir. Unutmamalıyız ki bir milletin gücü tankı, topu ve tüfeği değil imanlı ve vicdanlı evlatlarıdır. Kimse iman ve İslam’ın karşısında duramaz. Zaten hain ve zalimlerin korkak oldukları bize yüce Kur’an-ı Kerim’de bildirilmektedir. Bizleri de ancak sarılma, kardeşlik ve kaynaşma diri tutacaktır.”

Konuşmanın ardından bazı üyelerimiz ellerini birleştirerek kardeşlik ruhunu meydanda temsil etmek adına “kardeşlik sembolü’ yaptı.