Türkiye Gençlik Vakfı tarafından Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen “Genç Yönetici Okulu 2020 zirvesine birbirinden değerli isimler katıldı.
İş hayatında yöneticilik yapan veya yönetici olmayı planlayan adayların sistematik ve bütüncül bir biçimde yönetim sistemleri ile adaylara yöneticilik bilgisi ve becerileri kazandırmayı hedefleyen Genç Yönetici Okuluna başvuruların yanında zirvesine katılımda oldukça yoğundu.

Zirvenin İlk Konuğu Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Oldu:
Zirvenin ilk konuğu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Buluşma sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘’Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen Genç Yönetici Okulu zirvesinde mezun olup hayata atılmaya hazırlanan gençlerimizle ülkemiz , ekonomimiz ve dünyadaki gelişmeler üzerine ufuk açıcı bir sohbet gerçekleştirdik.’’ Değerlendirmesinde bulundu. Sonrasında konuşmayı devralan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybetin sosyal medya hesabında ‘’ Türkiye Gençlik Vakfı tarafından düzenlenen Genç Yönetici Okulu Zirvesi’nde, yeni mezun ve genç profesyonel arkadaşlara hızla değişen bir dünya da fırsatlar ve tehlikeler üzerine sohbet ettik, ve klasikleri okuyup öğrenmenin heyecanını hep canlı tutmalarını tavsiye ettik ‘’ paylaşımında bulundu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı: “2020 Yılına Çok Güçlü Başlangıç Yaptık”
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı THY bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de yaşanan değişim ve dönüşüme işaret eden Aycı, THY’nin de 2006 yılından sonra yaşadığı değişimin, Türkiye’nin değişim ve dönüşümü ile eş zamanlı gerçekleştiğine dikkati çekti.
Ocak ayına güçlü bir başlangıç yaptıklarını, yıla yüzde 10 büyüme ile başladıklarını aktaran Aycı, şunları söyledi:

“Hem yolcu sayımız, hem transfer yolcu sayımızdaki hem de kargodaki artışımızla birlikte 2020 yılına çok güçlü başlangıç yaptık. Açıklayacağımız bilançomuzda tüm bu etkilerine şahit olacağız. Büyümek önemli. Her şirket büyümek ve kar etmek ister ama önemli olan biraz da kalplerde edindiğiniz yerdir. THY olarak bunu önemsiyoruz, bunu sağlamlaştırmak isteyen bir anlayışla çalışıyoruz.”

Bakan Turhan: ’’Dost Kazanıp Birlik Beraberlik İçinde Olalım’’
Zirvedeki konuşmasına düzenlenen etkinliğin önemine işaret ederek başlayan Bakan Turhan, ülkeler için genç nüfusun öneminden bahsederek, Türkiye’nin bu anlamda şanslı ülkelerden biri olduğunu, bu genç nüfusun devamının gelmesi gerektiğini dile getirdi. Gençlere tavsiye veren Turhan: ‘’ Dünya bir değişimden geçiyor. Sınırları terörle, kaosla tayin edilen devletler oluşturulmak isteniyor. Demek ki güçlü olup dost kazanıp birlik ve beraberlik içinde olmak gerekiyor.’’ dedi.

Zirvenin sonunda Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu konuşmacılara plaket takdiminde bulunup, hatıra fotoğrafı çekildiler. Başkan Eminoğlu:
‘’Bizlere farklı bir heyecan yaşatan ve Türkiye olarak geleceğe umutla bakmamızda büyük katkısı olmasını dilediğim Genç Yönetici Okulu’ nda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayıp zirve programımıza katılım sağlayan Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlerle birlikte olarak, dönüşüme seyirci kalmayan, elini taşın altına koyan her bir katılımcımıza ve değerli konuşmacılarımıza şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum’’  diyerek konuşmalarını sonlandırdı.