Osmangazi İlçe Temsilciliği gönüllülerimiz Şanlıurfa AFAD Suruç Çadır Kenti ve çadır kent dışında yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret ederek, buradaki çocuklara hediyeler ve ihtiyaç malzemeleri götürüp, çocuklarla vakit geçirdi.

Bu ziyareti planlarken özellikle vakıfta aktif rol alan gençlerle buraya geldiklerini ifade eden Osmangazi İlçe Temsilcimiz Alican Göç, “Amacımız sorumluluklarını bilen ve vatanına sahip çıkan, ülkesi için hizmet edecek nesiller yetiştirmek. Kamplardaki durumu görünce ülkemizle bir kez daha gurur duyduk. Çünkü 23 bin kişinin misafir edildiği kampta, hastaneden okula çok büyük bir hizmet verilmekte. Bunun yanında bir oyuncakla dahi gözlerinin içi gülen bu kardeşlerimiz Türkçe öğreniyor, ülkemizi çok seviyor ve en önemlisi bizlere koşulsuz güveniyor” dedi.

Bursa’dan gelen ekibe Suruç İlçe Temsilciliğimiz de eşlik etti. Yapılan değerlendirme sonucu kamp dışında kalan 400 bin civarı Suriyeli aile için de ilerleyen günlerde yeni projeler hayata geçirme kararı alındı.

Gönüllülerimiz, Suruç Kaymakamlığı ile en önemlisi de getirmiş oldukları yardımların bağışçılarına ve Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür etti.