Ortaokul öğrencileri için düzenlediğimiz Türkiye’nin dört bir yanından binlerce öğrencinin katılım sağladığı, Çizimlerle 40 Hadis ile Kitap Kurdu projelerimizin ödülleri İstanbul İl Temsilciliğimizin Yaz Okulları kapanış töreninde sahiplerini buldu.

Sadece ortaokul öğrencilerinin katılımına açık bir kitap okuma ve tahlil yarışması olan kitap kurdu ile öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanarak, fikir üretmesi ve de anlama ve algılama düzeylerinin yükseltilmesi amaçlandı. Başvuruların ardından yazılı sınav yapılıp, dereceye girenler belirlendi. 5 ve 6. sınıf ile 7 ve 8. sınıf öğrencileri olmak üzere 2 kategoride düzenlenen yarışmada; birincilere 9 bin, ikincilere 7 bin, üçüncülere de 5 bin TL verilecek. 7 kişiye de mansiyon ödülü olarak bin TL para ödülü verildi. Ülke genelinde MEB ile işbirliğiyle düzenlediğimiz yarışma ilgiyle karşılandı. Yarışmaya 81 ilden 25.788 başvuru olup, sınava 7377 kişi katıldı. Yarışmayı kazanan öğrenciler ilk olarak web sitemizde açıklandı.

MEB’in desteğiyle düzenlenen yarışmada en iyi eserler ödüllendirildi

 İlkini geçen sene düzenlediğimiz ‘Çizimler 40 Hadis’ yarışmasında da her ilde MEB’nın görevlendirdiği resim ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninden oluşan jüri yarışma için 6654 eseri değerlendirdi. Genel merkezimizde de yapılan değerlendirme sonucunda ilk üçe giren eserler ile 10 adet mansiyon ödülü verildi.

İstanbul yaz okulları kapanış töreni, Yenikapı Etkinlik Alanında yapıldı. Yüzlerce öğrencinin katıldığı etkinlikte törene, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İl MEB Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, TÜGVA Başkanı İsmail Emanet katıldı.

Bu sene yaz okullarına 52. 138 öğrenci katıldı

TÜGVA Ortaokul Yaz Okullarına sadece İstanbul’dan 25 bin kadar öğrenci katıldı. Türkiye genelindeyse 52.138 öğrenciyle yaz okulları gerçekleştirildi. Gençlerin her yönden hayata donanımlı olarak başlamasını isteyen vakfımızın, en geniş çaplı organizasyonlarından olan yaz okullarına ilgi her geçen yıl artmaktadır.

Çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi

Rap müzik şarkıcısı Misal’in şarkılarını seslendiren çocuklar, etkinlik alanında oluşturulan eğlence platformlarında da gönüllerince eğlendi. Etkinlik alanında, hezarfen uçuş similatörü, salto trombolin, rodeo, kaydırak, labirent kalesi, gladyatör, balon futbolu, ok savaşı, mini golf, survivor parkuru gibi çeşitli alanlarda öğrenciler unutulmaz saatler yaşadı.